Praha 4 ocenila pedagogy za úsilí věnované prevenci rizikového chování


V předvánočním čase se na Nuselské radnici sešli školní metodici prevence a další pedagogové, kteří mimořádně přispěli k realizaci preventivních programů na školách, jichž je MČ Praha 4 zřizovatelem. Za svou mimořádně důležitou práci dostali ocenění ve formě dárkových poukazů. Odpoledního setkání v úterý 14. prosince 2021 se zúčastnili a dary předávali také starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011), předsedkyně Výboru pro bezpečnost ZMČ Praha 4 Lucie Michková (ODS) a radní pro informatiku, bezpečnost a sport Jaroslav Míth (ODS).

V předvánočním čase se na Nuselské radnici sešli školní metodici prevence a další pedagogové, kteří mimořádně přispěli k realizaci preventivních programů na školách, jichž je MČ Praha 4 zřizovatelem. Za svou mimořádně důležitou práci dostali ocenění ve formě dárkových poukazů.

Za přísných hygienických podmínek pedagogům předali dárkové poukázky starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011), radní pro bezpečnost, informatiku a sport Jaroslav Míth (ODS) a předsedkyně Výboru pro bezpečnost ZMČ Praha 4 Lucie Michková (ODS).

Městská část dlouhodobě podporuje pedagogy, kteří realizují a koordinují prevenci rizikového chování na školách. „Jsou to právě učitelé, kdo stojí v první linii při rozpoznávání signálů, které můžou vést k záškoláctví, šikaně nebo závislostem,“ vysvětlila starostka Irena Michalcová.

„Případů řešení rizikového chování přibývá a školní metodici prevence stále nemají sníženou přímou vyučovací činnost,“ zdůraznil radní pro bezpečnost Jaroslav Míth.

„Základem prevence kriminality je odhalit rizikové chování dětí co nejdříve a jsou to školní metodici prevence, kteří s takovými dětmi pracují a mnohdy jim věnuji i svůj volný čas,“ připomněla práci metodiků předsedkyně Výboru pro bezpečnost Lucie Michková.

Městská část Praha 4 považuje školní metodiky za odborníky a oceňuje nejen jejich práci se třídami, jednotlivci i rodiči, ale i práci ostatních pedagogů, kteří se podílejí na realizaci efektivních programů primární prevence rizikového chování.

Malou fotogalerii ze slavnostního ocenění najdete na odkazu ZDE .

V předvánočním čase se na Nuselské radnici sešli školní metodici prevence a další pedagogové, kteří mimořádně přispěli k realizaci preventivních programů na školách, jichž je MČ Praha 4 zřizovatelem. Za svou mimořádně důležitou práci dostali ocenění ve formě dárkových poukazů. Odpoledního setkání v úterý 14. prosince 2021 se zúčastnili a dary předávali také starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011), předsedkyně Výboru pro bezpečnost ZMČ Praha 4 Lucie Michková (ODS) a radní pro informatiku, bezpečnost a sport Jaroslav Míth (ODS).V předvánočním čase se na Nuselské radnici sešli školní metodici prevence a další pedagogové, kteří mimořádně přispěli k realizaci preventivních programů na školách, jichž je MČ Praha 4 zřizovatelem. Za svou mimořádně důležitou práci dostali ocenění ve formě dárkových poukazů. Odpoledního setkání v úterý 14. prosince 2021 se zúčastnili a dary předávali také starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011), předsedkyně Výboru pro bezpečnost ZMČ Praha 4 Lucie Michková (ODS) a radní pro informatiku, bezpečnost a sport Jaroslav Míth (ODS).V předvánočním čase se na Nuselské radnici sešli školní metodici prevence a další pedagogové, kteří mimořádně přispěli k realizaci preventivních programů na školách, jichž je MČ Praha 4 zřizovatelem. Za svou mimořádně důležitou práci dostali ocenění ve formě dárkových poukazů. Odpoledního setkání v úterý 14. prosince 2021 se zúčastnili a dary předávali také starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011), předsedkyně Výboru pro bezpečnost ZMČ Praha 4 Lucie Michková (ODS) a radní pro informatiku, bezpečnost a sport Jaroslav Míth (ODS).Aktualizováno: 11.01.2022 – Vít Drbal
Vytisknout