Policisté v Praze 4 se zaměřili o víkendu na kontroly ubytoven


Policie České republiky se o víkendu zaměřila na kontrolu ubytoven a squatů v Praze 4. Jmenovitě se jednalo například o lokality Pod Stárkou, Zachova, Nad Vinohradem, Rostislavova a Ondřejov. Bezpečnostní akce s názvem Milada se týkala celkem čtyř ubytoven a šesti squatů. Policisté při ní zkontrolovali i bezmála sto osob, které se v objektech vyskytovaly.

"Policejní akce se zaměřila na zadržení pachatelů majetkové kriminality a také na prevenci k jejímu omezení. Uskutečnila se v souvislosti se zvýšeným počtem vloupání do objektů nejen na území Prahy 4," uvedla předsedkyně Výboru pro bezpečnost Městské části Praha 4 Lucie Michková (ODS). "Policisté se zaměřili i na výskyt cizinců, a to i na místech, kde se zdržují osoby bez trvalého přístřeší." dodala.

Policisté pátrali po hledaných a pohřešovaných osobách. Důležitou součástí akce „Milada“ byla i preventivní činnost, při níž hlídky pečlivě prošli lokality „starý Spořilov“, Nusle a Pankrác. Místním obyvatelům přitom poskytli informace a rady k zabezpečení domů a vozidel, a to i ve formě rozdaných letáků.
Zveřejněno: 10.02.2020 – Vít Drbal
Vytisknout