Otevírací doba poboček Městské knihovny v září

Nová pobočka Městské knihovny u zastávky Pod Jezerkou prošla kolaudací. Knihy tu zatím nejsou, jinak je ale téměř vše připraveno pro první návštěvníky. Veřejnosti se prostor otevře na začátku března. Dvě patra nabídnou místa vhodná ke studiu, čtení nebo k zabavení těch nejmenších.

Otevírací doba poboček knihovny se v září nevrátí do běžného provozu. Důvodem je stále nejasná epidemiologická situace. Stále tak platí mimořádná otevírací doba, od září však s drobnými úpravami.

Odpoledne se provoz poboček prodlouží o hodinu - tedy do 16, 19 nebo 20 hodin v případě Ústřední knihovny. Po prázdninách se také vrací možnost navštívit některé pobočky knihovny v sobotu. Aktualizovaný přehled otevíracích dob je dostupný na stránce www.mlp.cz/pobocky.

Výpůjční doba zůstává prodloužená na pět týdnů, knihovna navíc dále aktivně rozvíjí své online služby. Na spuštění čeká online registrace čtenáře, na podzim by měla být významně rozšířena nabídka e-knih a sály by měly být vybaveny technologií umožňující živé přenosy. Dále je pozornost knihovny zaměřena na možnosti samoobsluhy. Chystá se například samoobslužné vracení na pobočkách nebo instalace samoobslužných boxů na vyzvednutí rezervovaných knih.