OPATRNĚ V NUSLÍCH: Začala rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Táborská a Na Pankráci

Horní část Táborské již obsadili stavbaři.

Dopravní podnik zavedl pro cestující náhradní autobusovou dopravu X18 a X93 a současně odklonil trasu pravidelné autobusové linky 193. Tramvaje se na zrekonstruovanou trať vrátí v pátek 4. června 2021 v noci. Další změny tras tramvajových linek najdete ZDE .

První etapu rekonstrukce tramvajové tratě v oblasti Pankráce a Nuslí, konkrétně od vozovny Pankrác po křižovatku ulic Na Veselí a Na Pankráci zrealizoval DPP loni na podzim. Od sobotního rána na ni navázal druhou etapou prací, během které zrekonstruuje tramvajovou trať v úseku od křižovatky ulic Na Veselí a Na Pankráci po křižovatku Vladimírovy a Nuselské ulice. V rámci rekonstrukce vymění 5,5 kilometrů kolejnic, příslušnou část kolejového trojúhelníku v křižovatce Vladimírovy a Nuselské ulice, 300 m2 dlažby a odstraní více než 1500 velkoplošných panelů. Výluky využije DPP také k dokončení opravy samotné smyčky u vozovny Pankrác.

Součástí této stavby bude také posun nynějších tramvajových zastávek Pražského povstání přímo ke stejnojmenné stanici metra. Díky této úpravě se zlepší přestupní vazba mezi metrem a tramvajovými spoji. Nově bude zastávka v obou směrech umístěna na náměstí Hrdinů mezi světelnými křižovatkami ulic Na Pankráci a Děkanská vinice I a Na Pankráci-Táborská-Lomnického, na úrovni Informačního centra MČ Praha 4. Z obou konců zastávek budou vést přechody pro chodce. Kromě toho Dopravní podnik vybuduje za křižovatkou ulic Na Pankráci a Na Veselí ve směru do centra novou zastávku Kotorská.

Trať v ulicích Na Pankráci a v Táborské pochází z roku 1985, část z roku 1986, a je nezbytné ji kompletně zrekonstruovat. Místo současných velkoplošných panelů bude nová trať na betonové desce s pružným upevněním kolejnic a asfaltovým povrchem. Je to stejná technologie, jaká byla použita například v první etapě nebo při rekonstrukci tratí v Nuselské či Nádražní ulici. Dojde tím ke snížení hluku a vibrací z tramvajového provozu, výrazně se zlepší technický stav tratí, což přinese plynulejší jízdu bez současných omezení rychlostí.

V rekonstruovaném úseku upraví Dopravní podnik i všechny zastávky, nově budou mít bezbariérový přístup, doplní do nich přístřešky. Výjimkou je zastávka Nuselská radnice ve směru z centra, kde budou úpravy provedeny později v koordinaci na navazující stavební práce v jejím okolí. Další podstatnou a pozitivní zprávou je, že po dokončení rekonstrukce dojde v oblasti ke zvýšení plynulosti MHD díky položení tvarovek kolem tramvajové tratě a zavedením preference na světelných křižovatkách.

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) zahájil v sobotu 27. března 2021 rekonstrukci tramvajové trati v ulicích Táborská a Na Pankráci. Práce potrvají do pátku 4. června 2021, proto je od soboty 27. března 2021, přibližně od 4:30 hodin, do pátku 4. června 2021, přibližně do 22:30 hodin, obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Náměstí Bratří Synků – Vozovna Pankrác.Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) zahájil v sobotu 27. března 2021 rekonstrukci tramvajové trati v ulicích Táborská a Na Pankráci. Práce potrvají do pátku 4. června 2021, proto je od soboty 27. března 2021, přibližně od 4:30 hodin, do pátku 4. června 2021, přibližně do 22:30 hodin, obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Náměstí Bratří Synků – Vozovna Pankrác.Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) zahájil v sobotu 27. března 2021 rekonstrukci tramvajové trati v ulicích Táborská a Na Pankráci. Práce potrvají do pátku 4. června 2021, proto je od soboty 27. března 2021, přibližně od 4:30 hodin, do pátku 4. června 2021, přibližně do 22:30 hodin, obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Náměstí Bratří Synků – Vozovna Pankrác.
Zázemí stavby vedle budovy soudu a zastupitelství.
Aktualizováno: 26.03.2021 – Vít Drbal