Neostýchejte se požádat o pomoc!

Je dobré neostýchat se požádat o pomoc druhých – jako například o pomoc v rámci projektu Patron dětí, provozovaného Nadací Sirius, kterou městská část Praha 4 propojila s dárci, kteří jsou ochotni přispět dětem ze sociálně a zdravotně znevýhodněných rodin. Projekt tak získal významné finanční prostředky pro potřebné.

V důsledku koronavirové krize přichází řada lidí o práci anebo se jim razantně snižují příjmy, a roste tak počet rodin s dětmi, které se neobejdou bez pomoci druhých. A situace se ještě může zhoršovat. Navíc se blíží začátek školního roku, který je pro rodiče i za běžné situace finančně náročný: je nutné zakoupit aktovky, penály, pomůcky a nové oblečení, ale také zaplatit kroužky, výuku v základních uměleckých školách i jiné volnočasové aktivity.

Proto je dobré neostýchat se požádat o pomoc druhých – jako například o pomoc v rámci projektu Patron dětí, provozovaného Nadací Sirius, kterou městská část Praha 4 propojila s dárci, kteří jsou ochotni přispět dětem ze sociálně a zdravotně znevýhodněných rodin. Projekt tak získal významné finanční prostředky pro potřebné.

„Například pro mladé rodiče s dítětem, kteří se dostanou do nenadálé krize, může být ponižující jít na sociální odbor a žádat o dávku. Projekt Patron dětí jim umožňuje prostřednictvím webu požádat o konkrétní pomoc v konkrétní situaci a nenutí je, aby se zařadili mezi sociálně slabé,“ vysvětlil místostarosta Prahy 4 pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda.

Požádat o pomoc můžete ZDE

Aktualizováno: 28.07.2020