Na zrekonstruovanou trať vyjede obnovená tramvaj s číslem 19

Rekonstrukce tramvajové tratě Vladimírova - Táborská - Na Pankráci - Na Veselí – Soudní skončila a od soboty 5. června 2021 obnoví Dopravní podnik hlavního města Prahy tramvajový provoz v úseku Náměstí Bratří Synků – Vozovna Pankrác. Téhož dne se do pražských ulic po devíti letech opět vrátí tramvajová linka číslo 19, která bude jezdit po nové, nedávno postavené trati až ke stanici metra Pankrác.

První etapu rekonstrukce tramvajové tratě v oblasti Pankráce a Nuslí, konkrétně od vozovny Pankrác po křižovatku ulic Na Veselí a Na Pankráci Dopravní podnik zrealizoval loni na podzim. Od sobotního rána 27. března 2021 na ni navázal na druhou etapou prací, během které zrekonstruoval tramvajovou trať v úseku od křižovatky ulic Na Veselí a Na Pankráci po křižovatku Vladimírovy a Nuselské ulice.

Rekonstrukci tramvajové tratě v Táborské a Vladimírově ulici a v ulici Na Pankráci dokončí Dopravní podnik do pátku 4. června 2021, kdy na ní slavnostně zahájí provoz za účasti představitelů hlavního města Prahy i MČ Praha 4.

V okolí Pražského povstání vznikly díky rekonstrukci úplně nové tramvajové zastávky společné pro tramvaj a autobus.

Níže jsou schemata hlavních dopravních uzlů a umístění zastávek. Celý komplet jako PDF je pak ZDE .

Schemata dopravních uzlů.Schemata dopravních uzlů.Schemata dopravních uzlů.Schemata dopravních uzlů.
Infografiky - stav dle info ze dne 19. 5. 2021 - zdroj: ROPID

Zveřejněno: 02.06.2021 – Vít Drbal