Na Praze 4 bylo otevřeno další testovací centrum u stanice metra Budějovická

Nové testovací centrum na Covid-19 otevřela společnost Česká nemocniční ve spolupráci s městskou částí Praha 4 na adrese Budějovická 1667 v budově obchodního domu DBK v bývalých prostorách restaurace Potrefená Husa. Centrum zahájilo činnost v pátek 9. dubna 2021. Testy PCR a antigenní testy provádí sedm dní v týdnu.

Zaregistrovat se k odběrům je možné osobně přímo v odběrovém místě nebo elektronicky prostřednictvím rezervace na adrese: www.odberydbk.cz . Antigenní i PCR testování zde provádějí i bez předchozího objednání, k provedení je nutný doklad totožnosti a průkazka zdravotní pojišťovny. Na desetiminutový interval je možné registrovat až pět klientů. Antigenní testy se provádějí odběrem z kraje nosní dutiny nebo ze slin, RT-PCR testy s odběrem neinvazivní metodou z dutiny ústní a slin.
Testy pro samoplátce i testy zdarma
Na základě žádanky od lékaře nebo z hygienické stanice může být proveden test RT-PCR nebo antigenní test. Vyšetření je v tomto případě hrazeno ze zdravotního pojištění a je bezplatné. Antigenní test hrazený z veřejného zdravotního pojištění je možné provést jednou za 3 dny.

RT-PCR test provádí odběrové centrum i pro samoplátce, hradit ho bude zájemce v hotovosti přímo na místě, a cena je 1500 Kč. Pro samoplátce je možné vystavit za poplatek 100 Kč certifikát o negativním výsledku pro cestování do zahraničí vícejazyčně.

Antigenní test je možné provést i pro samoplátce, úhrada probíhá v hotovosti, přímo v odběrovém místě, a jeho cena je 350 Kč. Potvrzení pro vycestování je vydáváno za příplatek 100 Kč. Pro samoplátce centrum nabízí možnost antigenního testu ze slin, které je pohodlnější, za cenu 400 Kč.

O výsledku bude testovací centrum informovat prostřednictvím SMS nebo e-mailem do 24 hodin od odběru, případně je možné informovat se telefonicky na kontaktním čísle odběrového místa 778 757 750 .

Nové testovací centrum provádí také testování pro firmy a OSVČ, které je hrazeno ze zdravotního pojištění. Klientům tak odpadá nutnost nákupu testů, jejich vykazování, a v neposlední řadě centrum poskytujeme garanci, že test je proveden správně a s prokazatelným výsledkem. V případě potřeby lze zajistit i vyslání mobilního odběrového týmu do vzdáleného pracoviště v Praze a blízkém okolí.
Provozní doba odběrového centra
  • Pracovní dny: 7:00 – 19:00 hod.
  • Sobota: 10:00 – 14:00 hod.
  • Neděle: 15:00 – 19:00 hod.

Aktualizováno: 12.04.2021 – Vít Drbal