MČ Praha 4 se připravuje na horké léto


Obyvatelé a návštěvníci MČ Praha 4 se mohou v parných dnech těšit na několik novinek, které jim zpříjemní pobyt a odpočinek na veřejných prostranství. Na přelomu května a června bude zahájen zkušební provoz mlhovišť, která budou instalována na vybraných místech veřejného prostoru.

„Cílem projektu je nabídnout veřejnosti v teplých a tropických dnech možnost příjemného osvěžení a zvýšit tak pobytový a volnočasový komfort na území městské části,“ uvedl radní pro životní prostředí Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

První mlžítka budou instalována v parku Na Pankráci, v parku Topolka, v multifunkčním herním areálu na vrchu Kapitol, v parku Zelený pruh, v prostoru fitness parku v Podolí, u kostela sv. Pankráce a dalších místech.

„Není to však vše co pro letošní léto připravujeme. Rozšiřujeme také síť pítek a budeme v tropických dnech zajišťovat pravidelné kropení ulic a pěších komunikací. To nejen že příjemné osvěžení, ale dále pak výrazně sníží prašnost, která trápí pražské ulice především v letních měsících,“ uzavřel radní Hrdinka.

Zahájení sezóny na biotopovém koupališti na Lhotce je naplánováno na 1. červen 2022.

Na přelomu května a června bude zahájen zkušební provoz mlhovišť, která budou instalována na vybraných místech veřejného prostoru.


Aktualizováno: 23.05.2022 – Vít Drbal
Vytisknout