Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: hudební produkce (Libuše Kadlecová 21.07.2020 14:55) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, zda je k hudební produkci v prostoru tzv.bazénu u mezi vchody do stanice metra Budějovická , potřeba povolení a kdo ho vydává? Jsme zde neustále obtěžováni vyřvávajícími , mečícími ,,hudebníky,, ,kteří umí pouze mlátit do krabice místo bubnu. Kdo tuto produkci na území Prahy 4 povolil? A pokud není povolená , jak se jí zbavit?
  Děkuji za odpověď L. Kadlecová
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 27.07.2020 17:27)
   Dobrý den,

   pouliční veřejné produkce upravuje Obecně závazná vyhláška o omezujících opatřeních k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku v souvislosti s provozováním pouliční umělecké veřejné produkce na veřejně přístupných místech, viz. příloha. Při jejím dodržování nepotřebují pouliční umělci žádné zvláštní povolení.

   S pozdravem

   Mgr. Daniela Kazdová

   vedoucí Odboru kultury, sportu a dotační politiky
   Úřad MČ Praha 4
 • Otázka: Sportovec Prahy 4 (Lucie Zelenková 28.05.2020 10:49) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, jaký je náhradní termín na vyhlášení Sportovce Prahy 4 v KC Novodvorská? Původní březnový termín byl kvůli pandemii zrušen.

  Děkuji za odpověď.

  Lucie Zelenková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 28.05.2020 13:11)
   Vážerná paní Zelenková,
   vyhlášení Sportovce Prahy 4 je plánováno v rámci open air akce Kavky 4 Sport na 19. září 2020 v parku Na Pankráci.
   S pozdravem
   Mgr. Daniela Kazdová
   vedoucí Odboru kultury, sportu a dotační politiky
 • Otázka: Hřiště Pod Vilami (Martin 18.05.2020 16:15) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně hřiště, které je umístěno v ulici Pod Vilami blízko parku Jezerka. Je hřiště veřejně přístupné ? A nebo patří škole? Dříve přístupné bylo. Poslední cca půl roku je přes dveře zámek.
  Děkuji za informaci.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 19.05.2020 9:01)
   Dobrý den, sportoviště bude od víkendu opět plně k dispozici veřejnosti. A to každý pracovní den od 14 do 21h a o víkendech od 9 do 21h.
 • Otázka: Dětské hřiště v areálu Diakonie Krč (Klára Krejčí 26.04.2020 17:41) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, není možné se s Diakonii domluvit a vyhradit dvě až tři hodinky denně, kdy bychom tam směli s dětma?
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 27.04.2020 9:24)
   Dobrý den, v současné době tento postup není z pochopitelných důvodů možný. Po dohodě s provozovatelem Diakonie bude hřiště zpřístupněno po 8.čevnu. Děkujeme za pochopení. 
 • Otázka: Dětské hřiště v areálu Diakonie (Klára Krejčí 20.04.2020 15:44) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  dětské hřiště v areálu diakonie je aktuálně zavřené, s dětmi není v dosahu žádná alternativa. Neuvazujete o obnovení pískoviště a pár herních prvků ve vnitrobloku ulic Tavolníková, Šípková? Děkuji, s pozdravem Klára Krejčí
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 22.04.2020 8:39)
   Dobrý den,
   vzhledem k tomu, že opatření je pouze dočasné, neuvažujeme v souvislosti s ním budovat nové dětské hřiště. Vnitroblok, který popisujete, je navíc z valné části ve vlastnictví jiného subjektu, nežli je MČ Praha 4, nebo hlavní město Praha.
   S pozdravem
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
 • Otázka: Dětské hřiště Podolská (Eva Legnerová 17.02.2020 16:15) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, nemohu najít na webu, kde je kontakt na osobu, co má na starost dětská hřiště. Píši konkrétně o hřišti v Podolské ulici. Asi před 3 lety byl odstraněn malý kolotoč a místo něho žádná náhrada, podzim 2019 odstraněna houpačka. Bude prosím na jaře hřiště již kompletní? Ráda bych ještě upozornila, že Podolí je oblast, kde žije spousta rodin s malými dětmi a toto hřiště je jediným v této části Podolí (další až pod Vyšehradem) a pokud jen ubíráte herní prvky z hřiště, je v sezóně v odpoledních hodinách pro děti nedostačující. Bohužel zjišťuji, že mnohá sídliště mají hřiště tak krásná a Podolí jako celkem lukrativní čtvrť je v tomto ohledu zanedbána. Děkuji za reakci.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 19.02.2020 16:04)
   Vážená paní Legnerová,
   děkuji za Váš podnět, zjistím důvody odstranění herních prvků a co je potřeba udělat pro to, aby se na hřiště po obnově opět vrátily nebo je nahradily jiné, budu Vás informovat, určitě nechceme zanedbávat Prahu 4 a krásné Podolí obzvlášť.
   Přeji Vám hezký zbytek dne,
   Tomáš Hrdinka
   radní pro životní prostředí a místní agendu 21
   Městská část Praha 4
 • Otázka: Dětské hřiště DH41 Vavřenova 3 (Pavla Košinová 16.11.2019 8:21) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, prosím o kontakt na odpovědnou osobu, která má na starosti dětská hřiště na Praze 4, konkrétně hřiště na ulici Vavřenova - viz Předmět. Psala jsem email s návrhem na rekonstrukci hřiště na adresu mms@praha4.cz, ale nikdo se neozval a s hřištěm se také nic neděje. Z hřiště se postupně odváží hrací prvky (kolotoč, houpačky) bez náhrady, zbývající jsou ve velmi špatném stavu, nemění se písek v pískovišti, nevyváží se odpad z nových košů atd. Děkuji!
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 22.11.2019 14:55)
   Zdravím!
   O stavu Vámi popsaného dětského hřiště víme. Herní prvky byly demontovány z důvodu jejich provozní nebezpečnosti. Nové herní prvky pro toto hřiště jsou již objednány a po jejich dodání budou postupně instalovány v návaznosti na klimatické podmínky.
   S pozdravem
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
 • Otázka: novy park na Braniku (kristyna jindrova 02.11.2019 9:12) – Kultura, sport a volný čas
  Dobry den, vedle zastavky Branicke namesti se rozklada velka plocha neudrzovane zelene, takove divociny, napadlo mne, ze by bylo pro oblast velmi prinosne, kdyby se zde zalozil nejaky park, lesopark. Neni to v planu mc praha 4 a co bych pro to pripadne mohla udelat? Dekuji moc za odpoved.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 04.11.2019 8:57)
   Dobrý den,
   předmětné pozemky jsou ve vlastnictví fyzických a právnických osob. Tato lokalita je v územním plánu evidována jako všeobecně obytné území. Z tohoto důvodu je zde ze strany vlastníků počítáno s budoucí výstavbou obytných budov.
   Děkujeme Vám za podnět
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
 • Otázka: Veřejné prostranství (Honza 17.09.2019 21:17) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý večer, mám teoretickou otázku. Kdybych si chtěl na veřejné louce postavit stan na dva dny, musel bych si to nekde nechat povolit ? Nebo to nevadi pokud by to nikomu neprekazelo a nikoho by to neomezovalo ?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 20.09.2019 13:31)
   Dobrý den,
   k Vašemu dotazu si Vám dovoluji sdělit, že stanování a nocování v plochách veřejné zeleně na území hlavního města zakazuje obecně závazná vyhláška hlavního města Prahy č. 6/2001 o ochraně veřejné zeleně.
   V případě, že by se jednalo o umístění stanu nikoliv za účelem přespání, ale za jiným účelem, je nutné předem oslovit vlastníka pozemku s žádostí o jeho souhlas a následně vyřídit úhradu poplatku dle obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy č. 5/2011 o místním poplatku za užívání veřejného prostranství.
   V případě dalších dotazů mne prosím kontaktujte.
   S pozdravem
   Petra Soukupová
   vedoucí odd. hospodaření s pozemky
   Odbor obecního majetku MČ Praha 4
 • Otázka: poškození stroje na hřišti (Yvona Žertová 16.09.2019 7:32) – Kultura, sport a volný čas
  Někdo urazil nebo uřízl sedačku cvičebního stroje na hřišti mezi Bernolákovou a Ružinovskou ulicí. Mohl by se někdo přijít podívat, příp. zajistit opravu? Děkuji. žt
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.09.2019 10:42)
   Dobrý den,
   velice Vám děkujeme za upozornění. Posilovací prvek bude opraven v co nejkratším možném termínu.
   S pozdravem
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí


Vytisknout