Koronakrize: Co se změní od pondělí 22. března 2021


Vláda dne 18. března 2021 prodloužila protiepidemická opatření až do 28. března a rozšířila povinné testování i na veřejné zaměstnavatele s méně než 50 zaměstnanci.Vláda dne 18. března 2021 prodloužila protiepidemická opatření až do 28. března a rozšířila povinné testování i na veřejné zaměstnavatele s méně než 50 zaměstnanci.
Vláda při svém mimořádném čtvrtečním jednání spolu s premiérem Andrejem Babišem (ANO)

Vláda uvolnila některá přísná opatření vyhlášená proti šíření viru SARS-CoV-2 a nemoci Covid-19. Od pondělí 22. března 2021 tak bude možné chodit na vycházky a sportovat i mimo katastr obce. Hranice okresů však zůstanou nadále uzavřené. Venku i v zastavěné oblasti bude možné sportovat bez roušky, pokud budou další lidé ve vzdálenosti větší než na dva metry.

Vláda nedovolila lidem cestovat mezi okresy za svými nemovitostmi, podle ministra zdravotnictví by to vedlo k tomu, že by mezi okresy cestovalo příliš mnoho lidí.

Vláda navíc schválila další rozšíření povinného testování zaměstnanců. Povinnost se nyní vztahuje na všechny firmy, které mají více než deset zaměstnanců, a větší úřady. Nově se bude testovat i na menších úřadech, kde je méně než 50 lidí.

Novinkou by mělo být také testování v otevřených školách, ve kterých jsou děti zdravotníků a zaměstnanců Integrovaného záchranného systému. Aktuálně platná nařízení najdete na odkazu ZDE .

Více v tiskové zprávě na odkazu ZDE a balíček nových dokumentů ke stažení jako soubor zazipovaných PDF pak ZDE .

Vláda dne 18. března 2021 prodloužila protiepidemická opatření až do 28. března a rozšířila povinné testování i na veřejné zaměstnavatele s méně než 50 zaměstnanci.
Jan Blatný a Karel Havlíček popsali závěry jednání kabinetu ze dne 18. března 2021.

Vytisknout