Jak stonat s Covidem

Jak stonat s CovidemJak stonat s CovidemJak stonat s Covidem

Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy připravila ve spolupráci s pražským magistrátem stručný leták, který přehledně seznamuje veřejnost se správným postupem léčby při obvyklém průběhu onemocnění COVID-19 v domácích podmínkách.

Podle zkušeností dispečerek a posádek pražské záchranky panuje mezi lidmi o průběhu onemocnění COVID-19 a správném postupu domácí léčby stále řada nejasností. Cílem letáku je poskytnout veřejnosti přehledné informace a udržet nadále volné kapacity tísňové linky primárně pro volající se závažnými zdravotními komplikacemi. Postupy uvedené v letáku platí pro hlavní město, v dalších krajích republiky se mohou lišit.

Vedle popisu nejčastějších příznaků se čtenáři dozvědí, koho a jakým způsobem mají informovat, pokud COVIDem-19 onemocní, jak má vypadat domácí léčba, průběh karantény nebo hygienická opatření, když v domácnosti žije více osob. Leták obsahuje také popis konkrétních situací, kdy už je vhodné volat tísňovou linku 155, kde volajícím profesionální zdravotníci poradí nebo vyšlou na místo posádku záchranné služby.

Leták si můžete přečíst (stáhnout) na odkazu ZDE nebo na webu ZZS HMP.