Jak revitalizovat veřejná prostranství na sídlišti Spořilov?

Na tuto otázku hledal odpovědi akční plán, který čerpal z aktivit se zapojením místní veřejnosti proběhlými v letech 2016 - 2018. Akční plán na základě shromážděných podnětů navrhuje projekty různé finanční a časové náročnosti, jejichž cílem je postupné zvyšování kvality a bezpečnosti veřejného prostoru spořilovského sídliště a jeho nejbližšího okolí.

Kompletní akční plán si můžete stáhnout ve formátu PDF na odkazu ZDE nebo kliknutím na obrázek dole.

Městská část Praha 4 započala ve spolupráci s Katedrou krajinářské architektury České zemědělské univerzity prověřovat možnosti revitalizace území podél Chodoveckého potoka, místa se značným rekreačním potenciálem na rozhraní tři městských částí.

"O dalších krocích, vycházejících z akčního plánu, vás budeme postupně informovat," uvedl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

V případě dotazů kontaktuje zpracovatele studie: https://www.dialog.archi/kontakt .

200829_sporilov_akcni-plan_A4-page-004

Zveřejněno: 15.10.2020 – Vít Drbal