Informační linky pro seniory 80+ fungují a poskytují pomoc a podporu


800 194 237 


Na tři informační linky, které zřídil Úřad městské části Praha 4 jako podporu pro seniory, kteří si nevědí rady s registrací do Centrálního rezervačního systému, volalo od pátku do pondělních čtyř hodin odpoledne celkem 94 osob. Další čtyři stovky obyvatel z více než tisícovky, kteří pobírají příspěvek na péči ve III. a IV. stupni, kontaktoval sociální odbor úřadu. Prakticky ve všech případech bylo možné uspokojit volající i volané rozhovorem, stačila jim slovní pomoc a žádnou další nevyžadovali.

Od pondělí 15. února 2021 již bude ale v provozu pro klesající zájem jen bezplatná linka 800 194 237.

LOGA„Současná situace je náročná a není možné vše zajistit ihned. Aby v očkování nebyl zmatek a tato náročná akce proběhla co nejlépe, byla nastavena pravidla, která MČ Praha 4 respektuje a bude dodržovat. Proto postupujeme v souladu s pokyny Ministerstva zdravotnictví ČR a naši obyvatelé se budou registrovat prostřednictvím centrálního registru,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011). „Tento systém má jednoznačně výhodu v garantování očkování a termínu pro aplikaci druhé očkovací látky,“ dodala.

Dalším 800 seniorům poskytuje pomoc a podporu při registraci Ústav sociálních služeb Praha 4 (ÚSS4).

V Praze 4 žije 8612 seniorů starších 80 let. Úřad městské části v těchto dnech zajišťuje pomoc a podporu především osobám osamělým, závislým na péči jiné osoby, anebo osobám, kterým již v současné době sociální odbor úřadu nějakou péči poskytuje. Pro širší veřejnost úřad zajišťuje poskytování aktuálních informací, a to prostřednictvím webových stránek, facebooku, článků v Tučňáku, prostřednictvím letáků a na výše uvedených telefonních linkách.Vytisknout