Hlavní město hledá dobrovolníky pro práci v KACPU


Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v Kongresovém centru Praha hledá dobrovolníky, kteří jsou pro drtivou většinu lidí prchajících z Ukrajiny prvním kontaktem s Českou republikou. Nejnutněji centrum potřebuje tlumočníky, vítáni jsou však i jazykově nevybavení dobrovolníci pro různorodou pomoc.

Dobrovolníci v KACPU pomáhají uprchlíkům s tlumočením při vyřízení víza strpění, zdravotního pojištění a pracovního povolení či k získání sociálních dávek. Dále pak pomáhají se zajištěním humanitárního ubytování. Na místě jsou také zdravotníci, duchovní a psychologická podpora. Součástí služeb je i odpočinková zóna a tři dětské koutky. Centrum slouží příchozím z Ukrajiny 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

Krajským asistenčním centrem, které v Kongresovém centru otevřelo hlavní město, už prošlo kolem 40 tisíc uprchlíků, zvládat tento nápor pomáhají především dobrovolníci. Jen prostřednictvím portálu Vlna pomoci ( vlnapomoci.cz ) se jich přihlásilo více než 5000. V příštích dnech se očekává další zesílení proudu uprchlíků z Ukrajiny, proto se mohou další dobrovolníci připojit do registračního systému a během několika hodin začít pomáhat.

Vlna pomociAktualizováno: 16.03.2022 – Vít Drbal
Vytisknout