Festival Open House Praha 2022


Letošní 8. ročník festivalu Open House Praha se uskuteční ve dnech od 16. do 22. května 2022 a zpřístupní o víkendu 21. a 22. května veřejnosti zdarma 101 budov a prostorů v hlavním městě. Na území městské části Praha 4 se letos v rámci festivalu otevře šest budov.

Pro návštěvníky bude otevřena historická budova Nuselské radnice. Prohlédnout si budou moci také administrativní budovy areálu Brumlovka – Budova B, budova Delta a Filadelfie, které nabídnou svým návštěvníkům bezkonkurenční výhledy na Prahu ze svých zelených teras. Do programu festivalu se letos zapojilo i Kongresové centrum Praha a navštívit bude možné i jeden z loňských hitů – Vršovickou vodárnu v Michli.

Open House Praha je určen pro širokou veřejnost a organizátoři se věnují také přípravě prohlídek pro osoby se zdravotním postižením, rodiny s dětmi či cizince dlouhodobě žijící v Praze.

Letošní program je věnovaný připomínce narození několika významných architektů působících v Čechách. Slovinský architekt a urbanista Jože Plečnik by letos v lednu oslavil 150 let od narození a při této příležitosti bude možné prohlédnout si interiéry kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na Vinohradech, jedné z nejpozoruhodnějších sakrálních staveb v České republice. Organizátoři v programu připomínají i pražské stavby českých architektů Pavla Janáka, od jehož narození letos uplyne 140 let, či Vojtěcha Ignáce Ullmanna, který se narodil před 200 lety.

V Praze 4 se festival i letos koná pod záštitou starosty Ireny Michalcové (ANO 2011).

Ve festivalovém týdnu od 16. května bude připraven doprovodný program – přednášky, diskuze a speciální komentované procházky. Kompletní program festivalu je zveřejněn na www.openhousepraha.cz .

Vršovická vodárna v Michli - mapy.cz - MvinklerAktualizováno: 09.05.2022 – Vít Drbal
Vytisknout