Dopravně preventivní akce Smajlík 2024: vyhrává bezpečnost u škol

Děti z pěti škol, které se letos zúčastnily dopravně preventivní akce SMAJLÍK 2024, se ve středu 5. června sešly na hřišti základní školy Na Chodovci. Kromě předání ocenění nejlepším třídám, které vynikají znalostmi v oblasti dopravní výchovy, se žáci mohli seznámit s prací Policie České republiky, Městské policie a BESIPu. V letošním již osmém ročníku vyhrála 4. B ze Základní školy Na Líše, úspěch ale slavily všechny třídy.

„Pro nás je nejdůležitější zajistit dětem u škol co největší bezpečí, upozornit řidiče, aby při jízdě v blízkosti škol snížili rychlost a zvýšili pozornost, a naučit i děti vnímat provoz na komunikacích,“ uvedla předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michková (ODS). „Děti naštěstí rozdaly víc smajlíků než mračounů, ale během kontrol u škol jsme narazili i na řidiče pod vlivem alkoholu, jakékoliv návykové látky za volant nepatří,“ upozornila na závažný problém Lucie Michková.

Žáci vybraných škol nejprve prošli teoretickými testy a následně se nejúspěšnější třídy v dubnu vypravily do terénu. Na předem vytypovaných místech v blízkosti škol pomáhali s dopravní kontrolou. Děti opět rozdávaly řidičům obrázky smajlíků, nebo mračounů, které samy vyrobily. Nejlepší znalosti předvedla 4. B ze Základní školy Na Líše, druhé místo získala 4. C ze ZŠ a MŠ Ohradní a třetí místo obsadila 4. F ze ZŠ Jižní.

Dopravně preventivní akci pořádá Městská část Praha 4 a Policie České republiky, Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy. V letošním roce se zúčastnily: ZŠ Jižní, ZŠ a MŠ Ohradní, ZŠ Na Líše, ZŠ Na Chodovci, ZŠ a MŠ Mendíků.

„Děkuji Policii České republiky, pedagogům i řidičům, že se podíleli na preventivní akci Smajlík. Je důležité neustále upozorňovat, že všichni jezdíme kolem škol, kde je třeba přizpůsobit jízdu a rychlost,“ shrnula hlavní myšlenku akce Lucie Michková.

Dopravně preventivní akce Smajlík 2024: vyhrává bezpečnost u škol

Aktualizováno: 10.06.2024 – Vít Drbal