Dobrá zpráva: Praha opraví zchátralou terasu na Budějovické


Dobrá zpráva: Praha opraví zchátralou terasu na Budějovické

Rada hlavního města Prahy schválila v pondělí 29. března 2021 výběr dodavatele veřejné zakázky na opravu nosné konstrukce nad vestibulem stanice metra Budějovická. Ta je dlouhodobě v havarijním stavu a musela být v minulosti kvůli bezpečnosti dočasně uzavřena. Obnova by měla skončit ještě letos na podzim.

Do výběrového řízení na rekonstrukci betonové terasy na Budějovické, které bylo zahájeno loni 18. prosince, se přihlásilo sedm účastníků. Hodnotící komise nakonec vybrala jako nejvýhodnější nabídku od společnosti BDS Benešov s.r.o., která provede stavební práce za 34 184 732 Kč bez DPH. Předpokládaná hodnota zakázky byla přitom bezmála o deset milionů korun vyšší.

Vybraná dodavatelská firma se v rámci své nabídky zavázala provést veškeré práce za 180 dní, tedy zhruba během půl roku. Samotná realizace by měla začít co nejdříve, ale přesné datum zatím není stanoveno.

„Oprava Budějovické je pro naši městskou část naprosto zásadní, protože jde o nápravu dlouhá léta trvajícího ostudného stavu. Velký dík patří radnímu Janu Chabrovi, že tuto nezbytnou opravu dotáhl k realizaci,“ uvedl Michal Hroza (TOP 09), místostarosta městské části Praha 4 pro majetek.

Dobrá zpráva: Praha opraví zchátralou terasu na BudějovickéZveřejněno: 30.03.2021 – Vít Drbal
Vytisknout