Češi a cizinci si společně zatančí na plese

Integrační centrum Praha pořádá ve spolupráci s městskou částí Praha 4 druhý ročník Interkulturního plesu. Akce, která kromě tradičního plesového zážitku umožní návštěvníkům seznámit se kulturami svých sousedů, se uskuteční 20. února 2020 v prostorách historické Nuselské radnice.

Integrační centrum Praha pořádá ve spolupráci s městskou částí Praha 4 druhý ročník Interkulturního plesu. Akce, která kromě tradičního plesového zážitku umožní návštěvníkům seznámit se kulturami svých sousedů, se uskuteční 20. února v prostorách historické Nuselské radnice.„Je pro mne ctí i potěšením podpořit interkulturní ples, který má vytvořit atraktivní prostor k vzájemnému potkávání a seznámení dlouholetých i nových obyvatel Prahy,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011), která převzala záštitu nad plesem. „Plesy mají v hlavním městě dlouholetou tradici, která sahá hluboko do minulosti, kdy se do Prahy sjížděla na zimu šlechta ze svých letních sídel, a já věřím, že druhým ročníkem interkulturního plesu potvrzujeme, že je o tyto aktivity zájem, a zároveň zakládáme tradici novou," dodala.

Příklad interkulturního plesu s názvem Celá Praha na jednom parketu potvrzuje, že plesy nemusí být jen o hudbě a tanci. Nezisková organizace Integrační centrum Praha se rozhodla koncept plesu využít jako prostor pro vzájemné seznámení obyvatel metropole. A to bez ohledu na jejich zemi původu. Kromě živé kapely a ukázky klasických a folklorních tanců je pro návštěvníky připraven také workshop salsy či tombola se zajímavými cenami.

Interkulturní ples bude ve Společenském sále Nuselské radnice zahájen ve čtvrtek 20. února 2020 v 19 hodin a potrvá do půlnoci. Vstup je zdarma, je ale nutné se předem registrovat na e-mailu akce@icpraha.com .

Integrační centrum Praha o.p.s. je nezisková organizace poskytující bezplatné služby cizincům ze zemí mimo Evropskou unii. Patří mezi ně právní a sociální poradenství, kurzy českého jazyka, vzdělávací semináře, tlumočení a doprovody do institucí či pořádání kulturních a komunitních akcí.

Zveřejněno: 31.01.2020 – Vít Drbal