Budoucnost okolí stanice metra Budějovická


Budějovická směrem k metru a Billa a spořitelna z úřad
Ilustrační foto

Prostor kolem stanice metra C Budějovická má potenciál být velice kvalitním městským centrem – součástí širšího celoměstského centra. Dnešní stav tohoto území mezi komunikacemi Olbrachtova, Budějovická, Antala Staška a Poláčkova je pozůstatkem nekoncepční a v podstatě nahodilé výstavby, kdy jednotlivé stavby nebyly komponovány do navzájem srozumitelně propojeného celku.

Praha 4 je velmi ráda, že se hlavní město po letech váhání snaží toto území zlepšit a odstranit aspoň největší závady. Zatím došlo k dohodě města s vlastníky na opravách a rekonstrukci teras a podchodů, které jsou zčásti v havarijním stavu. Dopravní podnik chystá rekonstrukci stanice metra.

„Velmi vítáme snahu hlavního města řešit ve spolupráci s městskou částí Praha 4 a s vlastníky majetků v tomto území jeho budoucnost,“ uvedl první místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS). „V naší představě při řešení této budoucnosti je potřeba doplnit dosavadní administrativní, obchodní a dopravní funkci lokality o bydlení (nejlépe kvalitního nájemního bydlení), kulturní funkci a funkci shromažďovací, čili vytvořit zde kvalitní veřejný prostor náměstí, včetně zeleně a prostupů do všech navazujících území,“ dodal Kovářík.

Praha 4 věří, že společná aktivita, pro kterou město vytvořilo komisi, přinese tomuto cennému území naději na skvělou budoucnost.


Zveřejněno: 24.04.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 24.04.2020 – Vít Drbal
Vytisknout