Autobus Uličník se po Velikonocích vrací do Prahy 4

„Uličník v současné době nabízí dětem ze základních škol i doučování a poradit se mohou přijít i rodiče,“ vysvětlila Lucie Michková (ODS), zastupitelka a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva městské části Praha 4, která autobus objevila.

Do ulic městské části Praha 4 opět vyrazí autobus Uličník. Jedná se o nízkoprahový klub pro děti a dospívající, který nabízí i v nouzovém stavu pomoc a poradenství, všem kdo o ně požádají, a to anonymně. Autobus se po povinné technické odstávce ve středu 7. dubna 2021 vrací do Poláčkovy ulice. Klub Uličník najdete před základní školou, která je i v době nouzového stavu otevřená pro děti rodičů Integrovaného záchranného systému a vybraných povolání. K rozšíření o další stanoviště v ulici Jílovská dojde, jakmile se epidemiologická opatření rozvolní a alespoň částečně se vrátí žáci do škol. Počet dětí využívajících Uličník bude upraven v návaznosti na aktuální protiepidemická opatření.

Klub v autobusu poprvé na území městské části Praha 4 zaparkoval v letních měsících roku 2020. Během podzimu čelil zatěžkávací zkoušce ve formě přísných protiepidemických opatření. S omezeními se ale pracovníci klubu poprali s hlavou zdviženou a udrželi službu v provozu.

„Během loňského roku pomohl Uličník téměř pěti desítkám dětí s jejich problémy a navázal kontakt i s některými rodiči,“ vyzdvihla smysl nízkoprahového klubu Lucie Michková.

Provozovatelem autobusu je organizace R-mosty. Projekt byl podpořen z grantu hlavního města Prahy v oblasti prevence kriminality pro rok 2021.

Pro zvětšení či stažení letáčku vpravo na něj klikni!

Zveřejněno: 01.04.2021 – Vít Drbal