Zveme vás na Svatováclavský koncert na Nuselské radnici

Praha 4 zve milovníky vážné hudby na Svatováclavský koncert, který se uskuteční v prostorách historické Nuselské radnice ve čtvrtek 14. září 2017 od 17 hodin. Vystoupí na něm Dvořákův komorní orchestr pod vedením svého uměleckého vedoucího a dirigenta Jaroslava Vodňanského. Jako sólistka se představí mladá houslistka Pavla Tesařová.

Na programu jsou díla Josefa Suka (Meditace na staročeský chorál Svatý Václave), Josefa Slavíka (Koncert pro housle a-moll) a Antonína Dvořáka (Serenáda E-dur op. 22).

„Výběr skladeb je opravdu reprezentativní, a posluchači se proto mohou těšit na nevšední hudební zážitek,“ uvedla zástupkyně starosty Iva Kotvová (Trojkoalice/Zelení). „Věřím, že to bude příjemně strávený podvečer.“

Dvořákův komorní orchestr je složen z předních hráčů renomovaných pražských orchestrů. Během své více než třicetileté činnosti orchestr vystoupil ve většině evropských států, v USA, Číně a Jižní Koreji. Uměleckým vedoucím souboru je dirigent Jaroslav Vodňanský, profesor dirigování na Pražské konzervatoři a dlouholetý šéf Jihočeské komorní filharmonie.

Mladá houslistka Pavla Tesařová má na svém kontě řadu uměleckých úspěchů včetně vítězství v houslových soutěžích (Kocianova soutěž, Talents for Europe). Vystupovala společně s Václavem Hudečkem, hrála s Jihočeskou filharmonií a s polskou filharmonií Zielova Gora. S orchestrem Europera koncertovala v Katedrále sv. Víta v Praze a ve francouzském Deux-Sevres.

Svatováclavský koncert na Nuselské radnici je zařazen do seznamu celostátních akcí v rámci Dnů evropského dědictví, které slouží k posílení historického povědomí v nejširších souvislostech se zvláštním důrazem na vnímání mezinárodního kontextu národního kulturního dědictví.

Svatováclavský koncert
Zveřejněno: 06.09.2017 – vedoucí oddělení PR Petra Handlová,
Vytisknout