Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nepořádek před Sokolem Michle (Pavel Du Plessis 22.10.2017 17:08) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  chtěl bych upozornit na stále neuklizené špinavé krabice papíru v keřích v zeleni naproti Sokolu Michle v ulici Pod Stárkou. Odpadky se nacházejí za zaparkovými auty naproti budově Sokola. Nejsou tedy na první pohled patrné. Bohužel dochazí k dalšímu nánosu odpadků a obávam se, že pokud se nepořádek neuklidí, brzy bude pod keři skládka. Zároveň bych chtěl požádat o úklid protrženého pytle s odpadky vedle chodníku v ulici Pod Stárkou, asi 15 metrů od ústí do Michelské ulice.
  Děkuji za Vaši pomoc s vyřešením situace.
  S pozdravem
  Pavel Du Plessis
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.10.2017 9:17)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Nepořádek bude uklizen mobilní úklidovou jednotkou MČ Praha 4.
 • Otázka: dotaz (MUDr. Hana Lišková 21.10.2017 12:33) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, proč byly odstraněny kontejnery na tříděný odpad na ulici Družstevní ochoz /u parku nad divadlem Na Jezerce/, které byly hodně využívány.
  Děkuji.
  S pozdravem H.Lišková
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.10.2017 9:15)

   Dobrý den, stanoviště tříděného odpadu č. 15 Družstevní ochoz 36 v Praze 4 bylo staženo z důvodu provádění stavebních prací a s tím související uzavření ulice Sdružení v Praze 4. V současné době probíhají jednání s Magistrátem hlavního města Prahy a se svozovou společností Pražské služby, a.s. ohledně přesunu či úplného zrušení tohoto stanoviště tříděného odpadu s ohledem na opakované nezajištění pravidelného svozu všech komodit odpadů na tamto stanovišti.

 • Otázka: odstranění laviček před ZŠ Mendíků (Tomáš Sklenář 06.09.2017 1:40) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dne 13.6.2017 pan Plessis upozornil na tomto fóru na nautěšenou situaci ohledně laviček okolo Botiče před ZŠ Mendíků,následně byla 26.6. zveřejněna odpověď, že lavičky budou odstraněny, k čemuž skutečně během prázdnin došlo. Ačkoliv se plně ztotožňuji s uvedenými skutečnostmi - alkohol, drogy, apod (to vše ani ne 50m před školou), zvolené řešení (které pokud je mi známo nebylo nijak diskutováno s občany daného místa) nepovažuji za šťastné. Pěší/cyklo zóna okolo Botiče je jedno z mála míst, kde je zeleň, kde se lze ve stínu procházet s kočárky, starší občané chodí na procházky(včetně těch bydlících v blízkém hospici), maminky nebo prarodiče čekají na děti, které jdou ze školy. Všem slušným občanům tak byla odstraněním laviček odebrána možnost tyto lavičky používat k odpočinku a trávit tak v tomto zeleném pásu co nejvíce času. Navíc problém se tím nevyřešil - problematická individua (a s nimi spojený alkohol, drogy, apod) se přesunuly na most přes Botič, případně posedávají na palisádách soukromého parkoviště domu Magistrů 9, kde dokonce po upozornění na tento fakt byla napadena jedna z obyvatelek tohoto domu. Chtěl bych požádat o odpověď na tyto otázky: (1) z jakého důvodu nebyla o odstranění laviček vedena diskuze, (ii) nebylo by lepším a pro obyvatele přínosnějším řešením, kdyby se viditelně zvýšila frekvence pochůzek městských policistů důsledně vyžadujících čistotu, pořádek a dodržování vyhlášek (např. nevynášení alkoholu z restaurace naproti ZŠ Mendíků?), (iii) lze očekávat přehodnocení daného rozhodnutí? Děkuji předem za reakci Tomáš Sklenář
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.10.2017 14:39)

   Dobrý den, lavičky se skutečně odstraňovaly z důvodu neúnosné situace s bezdomovci a narkomany, kteří zde prakticky neustále poškozovali mobiliář a zakládali značný nepořádek. Na tento stav si, naprosto oprávněně, stěžovala celá řada místních občanů a rodičů žáků základní školy. Efektivní represivní řešení situace s bezdomovci prakticky neexistuje. Je nutné podpořit jej i přijetím takových opatření, která těmto individuím ztíží pobyt v dané lokalitě. Z těchto důvodů jsme se rozhodli mobiliář demontovat. Jelikož není naším cílem podlehnout pár jedincům, kteří obtěžují svým chováním ostatní občany, je tento stav pouze dočasným řešením celé situace. Na jaře zde opět lavičky instalujeme. Budou více odolné vůči vandalizmu, se středovým opěrátkem, které znemožní polehávání a spaní, což alespoň částečně eliminuje bezdomovce k jejich užívání. Děkujeme za Váš podnět.

 • Otázka: lavičky u Botiče (Ing. Helena Daněčková 30.09.2017 17:04) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, bylo by možné vrátit lavičky na "nábřeží" Botiče v Michli (ulice Adamovská)? Prý byly odstraněny z důvodu stížností rodičů dětí z blízké školy, kterým vadilo, že na nich někdy seděli bezdomovci, čímž dávali špatný příklad dětem. Nechce se mi věřit, že by to byla pravda (tedy ne ti bezdomovci, ty jsem tam viděla, ale nic zavrženíhodného nedělali), ale že by to byl opravdu skutečný důvod. Ráda bych upozornila na to, že nedaleko odtud, v Čapkově ulici, je domov seniorů a procházka kolem Botiče je jednou z mála možností, kam se jít projít. Chodící (nebo lépe štrachající se) obyvatelé DS a jejich doprovod by lavičky velice uvítali. Nebo snad někomu vadí oni? Věřím, že svůj názor na lavičky přehodnotíte, za což předem děkuji.
  S pozdravem
  Helena Daněčková
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.10.2017 14:27)

   Dobrý den, lavičky se skutečně odstraňovaly z důvodu neúnosné situace s bezdomovci a narkomany, kteří zde prakticky neustále poškozovali mobiliář a zakládali značný nepořádek. Jako v každé demokratické společnosti vyvolal tento krok pozitivní i negativní reakce. Jelikož není naším cílem podlehnout pár jedincům, kteří obtěžují svým chováním ostatní občany, je tento stav pouze dočasným řešením celé situace. Na jaře zde opět lavičky instalujeme. Budou více odolné vůči vandalizmu, se středovým opěrátkem, které znemožní polehávání a spaní, což alespoň částečně eliminuje bezdomovce k jejich užívání. 

   Děkujeme Vám za podnět.


 • Otázka: koše na psí exkrementy (Iva Mráčková 03.10.2017 10:36) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, bylo by možné umístit koš na psí exkrementy v ulici Na Záhonech poblíž řadových garáží a rodinných domů blízko chodníku? V tomto místě není žádný koš (dva jsou přes trávník za dětským hřištěm) a někteří občané hází sáčky se sebranými exkrementy do kanálů nebo nám je cpou mezi plaňky plotu, hází přes ploty do zahrad. Děkuji, Mráčková
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.10.2017 14:24)
   Dobrý den, Váš podnět prověříme a pokud to bude technicky a obslužně možné koš v tomto prostoru instalujeme. Děkujeme Vám.
 • Otázka: nevyvážené odpadkové koše před prodejnou Žabka (Petr Krupička 13.10.2017 9:58) – Životní prostředí, úklid a čistota
  dobrý den.Na rohu ulic Nuselská a Jivenská před prodejnou Žabka nejsou opět v pravidelných intervalech vysypávány instalované odpadkové koše. Ošklivá vizitka tím více, že je to před prodejnou potravin...-:(.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.10.2017 14:21)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Nedostatek v obsluze košů důsledně prověříme.
 • Otázka: Úklid listí na chodníku Cihlářova (Jana Němcová 17.10.2017 9:55) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  prosím o odstranění listí z chodníku v ulici Cihlářova před domem 651/1.
  Předem děkuji.
  Jana Němcová
  BD Cihla
  Cihlářova 651/1, Praha 4
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.10.2017 14:20)
   Dobrý den, ulice Cihlářova leží na území městské části Praha 12. Váš podnět zašleme kolegům z této městské části.
 • Otázka: kontejnery Družstevní ochoz (Karel Kučera 24.09.2017 17:49) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Po vyhořelém kontejneru na sklo před domem Družstevní ochoz 36, zmizel i kontejner na plast, nápojové kartony a papír. Mám tento odpad vyhazovat do parku?
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 03.10.2017 14:52)

   Dobrý den, celé stanoviště tříděného odpadu před domem Družstevní ochoz 36 v Praze 4 bylo dočasně staženo z důvodu probíhajících stavebních prací v lokalitě Družstevní ochoz v Praze 4. S ohledem na problematickou dopravní obslužnost tohoto stanoviště v současné době zvažujeme jeho úplný přesun na vhodnější místo. Do vyřešení této situace je možné odkládat tříděný odpad na stanovištích tříděného odpadu u domů Družstevní ochoz 25, Družstevní ochoz 3 nebo Sdružení x Nad Studánkou. Děkujeme za pochopení.

 • Otázka: vrak v ulici Boleslavova (Petr Štádler 01.10.2017 13:55) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  rád bych oznámil výskyt vraku v ulici Boleslavova, pár metrů od křižovatky s ulicí Ctiborova. Jak je patrné i z přiložených snímků, vůz je dlouhodobě nepoužíván (je obrostlý zelení), poslední dobou navíc zjevně začíná být rozebírán/rozkrádán a hyzdí okolí. Ulice Boleslavova zároveň trpí nedostatkem parkovacích míst pro rezidenty, proto by i odstranění vraku bylo drobným příspěvkem k řešení tohoto problému. Předem díky za reakci,

  Petr Štádler
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 03.10.2017 14:50)
   Dobrý den, Váš podnět jsme zaslali na příslušný odbor Magistrátu hlavního města Prahy, který má problematiku autovraků v gesci. Děkujeme Vám.
 • Otázka: Chybejici kontejnery - neunosna situace (Petr 02.10.2017 19:00) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den preji, uz asi 3 tydny chybi kontejnery v ulici Družstevní Ochoz, pred domem c. 36 - stanoviste 15. Kontejnery shorely a od te doby tam nejsou a to je vylky prusvih, protoze kontejnery jsou v okoli naprosto preplnene uz prvni den po vyprazdneni. Prosim o co nejrychlejsi umisteni kontneru na uvedene misto. Dekuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 03.10.2017 14:49)

   Dobrý den, celé stanoviště tříděného odpadu před domem Družstevní ochoz 36 v Praze 4 bylo dočasně staženo z důvodu probíhajících stavebních prací v lokalitě Družstevní ochoz v Praze 4. S ohledem na problematickou dopravní obslužnost tohoto stanoviště v současné době zvažujeme jeho úplný přesun na vhodnější místo. Do vyřešení této situace je možné odkládat tříděný odpad na stanovištích tříděného odpadu u domů Družstevní ochoz 25, Družstevní ochoz 3 nebo Sdružení x Nad Studánkou.Vytisknout