Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: kontejner na objemný odpad 4.12.2018 (J.Březina 04.12.2018 19:08) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, mám dotaz ke kontejnerům na objemný odpad, pro jaký odpad jsou určeny. Dnes mi pracovník u tohoto kontejneru, který je na dnešek přistavený u našeho domu v ulici Pod lysinami 476, podmiňoval vzít nefunkční mikrovlnnou troubu s komentářem,že ta nespadá do objemného odpadu a pokud ji vezme, musím mu zaplatit 30,- . Odvezu ji tedy do sběrného dvora,kde jako občan Prahy 4 mám tuto službu zdarma a chtěl bych zde požádat o vysvětlení pojmu "objemný odpad",pro jaký tedy jsou tyto kontejnery určeny.A dále o ceník, podle kterého pracovník řídící ukládání odpadu do kontejneru postupoval. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 05.12.2018 17:02)
   Vážený pane,
    
   do velkoobjemových kontejnerů lze odkládat nábytek, sanitu (vany, toaletní mísy), koberce, linolea, rámy oken a dveří, staré lyže, snowboardy, kola či jiné sportovní náčiní, velká zrcadla a autoskla. Velkoobjemové kontejnery pro tyto druhy odpadů přistavované městskou částí Praha 4 jsou pro občany zcela zdarma.
    
   Do velkoobjemových kontejnerů naopak nepatří běžně separované odpady (papír a lepenka, plasty, sklo, kovové obaly, biologicky rozložitelné odpady, nápojové kartony), lednice, televizory a počítačové monitory, zářivky a výbojky, autobaterie, jiné nebezpečné odpady.
    
   Elektrický a elektronický odpad obsahuje celou řadu toxických látek zatěžujících životní prostředí, a proto je odebírán samostatně.
   Mikrovlnná trouba jako elektrozařízení pocházející z domácnosti podléhá režimu zpětného odběru – nepatří tedy do velkoobjemového kontejneru, ale do místa zpětného odběru smluvně zajištěného výrobcem (prodejna označená jako místo zpětného odběru nebo do sběrného dvora). Zpětný odběr je bezúplatný. (Více informací k problematice zpětného odběru naleznete např. zde http://portalzp.praha.eu/jnp/cz/odpady/pro_obcany/zpetny_odber_vybranych_vyrobku/index.xhtml).
    
   Mikrovlnnou troubu můžete tedy zdarma odevzdat ve sběrných dvorech. Seznam sběrných dvorů na území městské části Prahy 4 včetně kontaktů naleznete v následujícím odkazu http://www.praha4.cz/Sberny-dvur-mestske-casti-Praha-4-a-Sberne-dvory-hl-m-Prahy.html.
    
   s pozdravem
    
   Ing. Lenka Hánlová
   Vedoucí  odd. životního prostředí a odpad. hospodářství
   Odbor životního prostředí a dopravy
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: zničení stromů (Z. Křížková 25.10.2018 11:05) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Bydlím v Pujmanové ul. pod poliklinikou Hvězdova směrem k Děkance. Dnes bylo v zeleném pruhu mezi vozovkami vyhrábnuto několik zdravých vzrostlých stromů, které před lety nechala radnice vysázet.V době, kdy po letošním suchém létu všichni volají po nutnosti rozšiřování zeleně a vodních prvků. V době, kdy přibývá prašnosti a znečištění ovzduší, v době, kdy v této oblasti díky množství a předimenzovanosti administrativních budov je velká soukromá automobilová doprava, v době, kdy se nedávno slavil Den stromů, v době, kdy máme starostu ze strany Zelených, dojde k takové hanebnosti. Žádám o vysvětlení, jak je to možné?!
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.10.2018 9:34)

   Vážená paní Křížková, pro Vaší informaci uvádím, že stromy nebyly zničeny a že se ani nestaly předmětem hanebného činu. Dřeviny byly pouze přesazeny v rámci stejného místa a to několik o metrů dále. Přesazení prováděla specializovaná zahradnická firma. Přesadby stromů, tak jak tomu bylo v tomto prostoru, je běžná zahradnická operace. Dřevinám se v následujícím období dostane nadstandardní rozvojová péče. Důvodem pro přesadbu byla potřeba rozšíření parkovacích stání pro místní rezidenty, ovšem s podmínkou zachování stávající zeleně. Tuto podmínku se podařilo bezezbytku naplnit.

 • Otázka: Sucho a mestska zelen (Jarda Novak 29.07.2018 15:44) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den
  V souvislosti s usychajicimi stromy v suchem letnim obdobi jsem se chtel zeptat, zda krome kropeni asfaltu v ulicich planujete take prolit vodou alespon vybrane vzrostle stromy? Myslim ze stromy maji v mestskem ekosystemu nezastupitelnou roli a trochu jim pomoci by bylo prospesnejsi nez kropeni ulic. Mimochodem, jeden vzrostly strom ma “vykon” jako klimatizacni jednotka osobniho auta, v rozpalenem letni meste k nezaplaceni. Dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:18)
   Dobrý den, intenzivně zaléváme výsadby mladší čtyř let. U těchto dřevin je nutné zajistit dostatek závlahy. Vzrostlé stromy ve větší míře nezaléváme. I přes extrémní klimatické podmínky jsme nezaznamenali žádný výrazný problém s usycháním.
 • Otázka: Bozp (Boček 25.07.2018 14:56) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, dne 25.7.(kolem poledne) se "uklízel" chodník ul. Táborská u ZŠ. Chodil tam pracovník s křovinořezem mezi lidmi a vysekával trávu ze spár. Kdyby pracovník i jejich nadřízený byl alespoň minimálně proškolen, tak by věděl, že křovinořezem může někomu např. kamínkem vystřelit oko. To, že druhý pracovník tam přes hodinu fukarem na jednom místě honil listí (na vyprahlém, prašném chodníku!!!) a opět nehleděl na kolemjdoucí, je už jen taková třešnička.
  Je to vizitka města a jejích částí, jaké firmy pro ně pracují. Tak by mě zajímalo, jestli město tohle řeší při zadávání prací a jestli se snaží tlačit na firmy, aby dodržovali předpisy BOZP.
  Děkuji
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:15)

   Dobrý den, tyto práce nebyly prováděny v gesci MČ Praha 4, neboť zde žádnou údržbu nezajišťujeme. Váš podnět postoupíme Technické správě komunikací hlavního města Prahy, která šintování prováděla.

   Děkujeme za upozornění na nepřípustný stav provádění údržby.

 • Otázka: dotaz . (Danuše Krausová 22.07.2018 16:58) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,chtěla bych připomenout něco k parku Třešňovka u ul.Na Chodovci.Byly
  zde káceny stromy,třešně údajně pro suchost.Místo toho nebyly osázeny osázeny třešně,ale sakury,které nevzrostou tak jako třešně, mají malou korunu a listy a tím nedávají moc stínu. .V současnosti jde o stín,když sedíte na lavičce v parku.Bohužel při jarní výměně laviček,byly nové umístěny tak,aby byly všechny na slunci.Na rozdíl od tě
  ch starých,které byly pod stromy.Posezení využívali starší obyvatelé Spořilova,což nyní nejde.Park se využívá rodinami a skupinami k pikniku a grilování a to trvá delší dobu a tak dochází k návštěvám okolních stromů a křoví za potřebami.Chci se zeptat,zda je možno umístit do parku toaletu a přemístit lavičky do stínu pod stromy
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:13)

   Dobrý den, v parku Třešňovka jsou staré dožívající třešně, které postupně usychají. Každým rokem se dosazují okrasné ovocné stromky, jabloně, hrušně a jak uvádíte i sakury. Třešňovka je z větší části v ochranném pásmu vysokého napětí a z tohoto důvodu nelze vysazovat stromy s vyšší korunou. Na Váš požadavek budou doplněny 2 – 3 lavičky do stínu. Mobilní WC z provozních důvodů umisťovat nebudeme. Děkujeme za Váš podnět.

 • Otázka: problém s kontejnery na odpad (R. Bohuslavová 19.06.2018 21:25) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je možné zajistit místo s kontejnery na odpad nějakým uzamykatelným plotem. Kontejnery s odpady v ulici Bělčická pro domy č.p, 2826-2829 jsou volně přístupné a tudíž jsou velmi lákavé pro lidi bez přístřeší. Následkem toho se stává, že odpad je rozházen kolem kontejnerů a to rozhodně nesvědčí našemu životnímu prostředí. Všimla jsem si, že na Spořilově jsou již na několika místech kontejnery s odpdem oplocené a dostanou se k nim pouze lidé, kteří bydlí v domech, kterým kontejnery náleží. Netuším, jak se v žádosti o toto oplocení postupuje, proto uvítám veškeré informace, jak dále postupovat. Předem Vám mnohokrát děkuji za odpověď. R. Bohuslavová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:09)

   Dobrý den, přístřešek na sběrné nádoby na směsný komunální odpad je stavba jako každá jiná. Doporučujeme se obrátit na odbor stavební Úřadu městské části Prahy 4 se žádosti o informace, co je potřeba k uzavření přístřešku. Dále bude potřeba získat souhlas vlastníka pozemku 2848/379, který je Hlavní město Praha. Souhlas Hlavního města Prahy zajišťuje oddělení výkonu vlastnických práv odboru evidence majetku Magistrátu hlavního města Prahy.

 • Otázka: M. (Tomáš 27.06.2018 23:05) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chci se zeptat, zda by bylo možné v ulici Křesomyslova zavést stálé kontejnery na tříděný odpad (plast, papír, sklo)?

  Ideálním místem by byla "křižovatka" s ulicí Boleslavova (https://mapy.cz/s/2MWjh), přímo pod dopravní značkou Zákaz zastavení (tam mimochodem neustále parkují auta a nikdo to neřeší).

  Kontejnery by provozu zcela jistě nezavazely, už jen z důvodu toho, že tam pravidelně stojí nejméně dvě vozidla. Nejbližší kontejnery na tříděný odpad jsou pak na území Prahy 2, pod Nuselským mostem. Ty ale často bývají přeplněné a navíc i poměrně z ruky. Spousta odpadu, který by se dal pohodlně vytřídit tak bohužel končí ve směsném kontejneru :(


  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:08)

   Dobrý den, odbor životního prostředí zajistí prověření možnosti umístění nového stanoviště tříděného odpadu v ulici Křesomyslova v Praze 4. K umístění obecně prospěšného zařízení se vyjadřuje svozová společnost, Dopravní policie ČR, silniční správní úřad, odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 a Magistrát hlavního města Prahy. Děkujeme Vám za podnět.

 • Otázka: kontejnery na použitý textil (Jana Massenez 28.06.2018 14:28) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v lokalitě u zastávky Michelská stály 2 oranžové kontejnery na použitý textil. Už nějakou dobu jsou ale pryč. Z jakého důvodu byly odstraněny? myslím že byly hodně využívány, vzhledem k tomu že často byly zcela přeplněné. děkuji za odpověď
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:06)

   Dobrý den, kontejnery na textil v ulici Michelská v Praze 4 byly staženy z důvodu dlouhodobě opakujícího nepořádku kolem těchto nádob. Vhodnější umístění pro tyto nádoby v této lokalitě nebylo nalezeno. Je možné využít kontejnery v ulici Chodovská (u Kauflandu) a kontejnery v ulici Michelská (u parkoviště BESICO).

 • Otázka: Kontejner na kovový odpad (Daniel 30.06.2018 21:28) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Konzervy buď třídím, nebo je vyhazuji do popelnice - hádejte proč? Uprostřed obytné čtvrti je jeden jediný kontejner na kov, na rohu Soudní a Na veselí. Za čtrnáct dnů je plný, ale vyváží se jednou za měsíc. A hlavně mi neslibujte, že to budete monitorovat, s tím už jste vyhrožovali na podzim! Když nemá MČ P-4 zájem o třídění, já jako občan se na to můžu taky vykašlat!
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:05)

   Dobrý den, žádosti o navýšení četnosti jednotlivých komodit odpadů na stanovišti tříděného odpadu je nutné přiložit vypovídající dokumentaci s časovým razítkem z kontrol nejméně za dobu 14 dní (u kontejnerů se spodním výsypem podle frekvence odvozu). Stanoviště č. 14 Na Veselí 34 v Praze 4 zkontrolujeme ve 29. týdnu, tj. 14 dní po svozu kontejneru na kovové obaly a v případě přeplnění sběrné nádoby zažádáme Magistrát hlavního města Prahy o navýšení frekvence na 1x za 3 týdny. Městská část Praha 4 postupně rozšiřuje počet stanovišť tříděného odpadu, na kterém jsou umístěny kontejnery na kovové obaly. V současné době je osazeno těmito kontejnery 66 stanovišť z celkového počtu 301 stanovišť tříděného odpadu.

 • Otázka: Kontejner na kovový odpad a nápojové kartony (Jana Vejmelková 19.07.2018 13:18) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, pokud by to prostor dovoloval, uvítala bych kontejner na tříděný odpad - kovy a nápojové kartony - na stanovišti křižovatky u Arkád (ulice Na Pankráci a Hvězdova). Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:03)

   Dobrý den, odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 požádá oddělení odpadů odboru ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy o přistavení kontejnerů na kovové obaly a nápojové kartony na stanoviště č. 295 Na Pankráci 125 v Praze 4. Děkujeme Vám za podnět.

    Vytisknout