Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: letáky letající po okolí (Michal Čermák 21.04.2017 18:21) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, stále se nám před domem v ulici Za Zelenou Liškou 2A objevují letáky firmy Maso Křeček. jelikož, jsou jen tak pohozeny na schodech vítr je rozfoukává po celém okolí. Uvnitř v domě je vyhrazený prostor pro letáky, ale je asi těžké zazvonit popřípadě nechat inzerci doručit poštou kretá má od domu klíče. Přikládám foto jak to vypadá každý týden. dekuji za každý pokus o vyřízení našeho problému
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 28.4.2017 8:00)

   Dobrý den, dne 25.4. byl telefonicky i písemně kontaktován ředitel společnosti Miloš Křeček KK, s.r.o. Vzhledem k tomu, že si letáky roznáší sami, bylo nám přislíbeno, že ze strany společnosti dojde k přijetí adekvátních opatření, které eliminují opakování tohoto neutěšeného stavu. Situaci budeme sledovat.

   Velice Vám děkujeme za upozornění.

 • Otázka: Hladík (Jan 21.04.2017 12:21) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal kdy se začně se sekáním trávy mezi ulicemi Na Chodovci a Střímelická v Praze 4 - Spořilov. Tráva je ta již nyní cca 30 cm vysoká.. Děkuji za vaši odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 28.4.2017 7:55)

   Dobrý den, seč na sídlišti Spořilov II byla zahájena toto pondělí 24.4. 2017 od ulice Hlavní. V závislosti na klimatických podmínkách, které nám bohužel moc nepřejí, bude lokalita Střímelická x Na Chodovci posekána v řádu jednotek dnů.

   Děkujeme Vám za Váš podnět.

 • Otázka: Blokové čištění ulic vs. ignorance řidičů (Evžen Miler 06.04.2017 17:40) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  chtěl bych Vás požádat o informaci, kdo je kompetentní v řešení problému "nemožnosti" úklidu ulic.
  Již po několikáté za sebou se opakuje situace, kdy má dojít k blokovému čištění ulic, ale nedojde k němu, neboť řidiči parkující svá auta na těchto ulicích, dostatečně dlouho předem osazených značkami dočasného zákazu zastavení, ignorují dopravní značení a čištění tak v podstatě znemožňují. MP Praha toto řešit nechce.
  Určitě se toto děje na mnoha místech, ale konkrétně v ulici Milevská se to stalo v podstatě pravidlem od dob, kdy v takovéto situaci byly automobily odtahovány. Zmíněná ulice Milevská by úklid potřebovala, díky důsledkům stavební činnosti společnosti PSJ, víc než dost, ale právě auta dělníků ze staveb MPP a BDE jsou ve valné většině tím, co úklid ulice znemožňuje.
  Děkuji.
  Evžen Miler
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 21.4.2017 9:11)

   Dobrý den,
   děkuji za Váš dotaz. V případě blokového čištění komunikací je k odtahování vozidel dle § 19b zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, kompetentní vlastník předmětné komunikace. Na území městské části Praha 4 je drtivá většina pozemních komunikací včetně komunikace v ulici Milevská ve vlastnictví Hlavního města Prahy, které je na úseku údržby a čištění komunikací zastupováno Technickou správou komunikací hl. m. Prahy - www.tsk-praha.cz.

   Oddělení dopravy Úřadu městské části Praha 4 po obdržení příslušné žádosti opatřením obecné povahy dočasně zakáže zastavení silničních vozidel na pozemních komunikacích a na základě tohoto opatření je posléze Technická správa komunikací hl. m. Prahy oprávněna odstranit silniční vozidlo ponechané na pozemní komunikaci v rozporu s tímto zákazem a odstavit je na vhodném místě.

   S pozdravem


   Mgr. Martin Habětínek
   referent oddělení dopravy

 • Otázka: Znecistovani okoli lavicek pred ZS Mendiku (Pavel Du Plessis 17.04.2017 12:56) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den,
  chtel bych upozornit na neustale znecistovani okoli lavicek a prilehlych svahu Botice pred ZS Mendiku lidmi bez domova. V pozdnich odpolednich hodinach dochazi k hlasitemu projevu a neurvalemu chovani, ktere usti v neporadek, ktery po sobe na miste tito lide nechavaji.
  Za vic jak 8 let co tu ziji mohu potvrdit, ze lavicky pred skolou slouzi v 99% pouze temto lidem, bohuzel jsem na nich nikdy nevidel sedet starsi osoby nebo nekoho kdo by nebyl v podnapilem stavu.
  Pokud by bylo mozne tuto situace nejakym zpusobem resit, byl bych Vam velmi vdecny.
  S pozdravem
  Pavel Du Plessis
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.4.2017 7:49)

   Dobrý den, vyzveme příslušné oddělení městské policie aby v této lokalitě zvýšila svou hlídkovou činnost. Rovněž zvážíme možnost tyto lavičky demontovat.

   Děkujeme Vám za podnět.

 • Otázka: Papirovy odpad pred Sokolem Michle (Pavel Du Plessis 17.04.2017 12:48) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den,
  chtel bych touto cestou pozadat o uklid papiroveho neporadku pred Sokolem Michle Pod Starkou 4. V zeleni na okraji parkoviste pred Sokolem se nachazi vetsi mnozstvi papirovych krabic a dalsiho neporadku. Zaroven bych chtel pozadat o uklid celeho travniku pred Sokolem, mezi parkovistem a ulici Nuselskou.
  Dekuji za Vasi pomoc.
  S pozdravem
  Pavel Du Plessis
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.4.2017 7:49)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Prostor bude uklizen mobilní úklidovou jednotkou MČ Praha 4.
 • Otázka: Psí exkrementy (Jiří Němec 13.03.2017 21:42) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý večer, bydlíme v Podolí a máme dvě malé děti, se kterými často chodíme na kratší či delší procházky po okolí. Bohužel v poslední době není dne, kdy bychom se domů vrátili "čistí", tj. bez psího exkrementu na kolečku kočárku či botě (synově či naší). Již ani nehovoříme o travnatých plochách, kterým se raději vyhýbáme obloukem, ale pouze o chodnících a stezkách pro pěší. Chtěli bychom se zeptat, zda existuje způsob, jakým "nepořádné majitele psů" přimět k úklidu po svých miláčcích, zda městská část Prahy 4 neprojednává či nebude projednávat nějaké opatření, v důsledku kterého by bylo možné očekávat zlepšení stávající situace (např. zvýšení poplatků za psy, častější a ráznější kontroly Městské policie apod.) či zda nemáte informaci, jak s tímto problémem bojují jiné pražské čtvrti? Děkuji a přeji hezký den. Jiří Němec
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 11.4.2017 12:44)
   Dobrý den, požádáme v této souvislosti městskou policii o zvýšený dohled nad dodržováním příslušných vyhlášek týkajících se problematiky psů. Rovněž zajistíme úklid psích exkrementů v ulici Podolská, včetně přilehlých komunikacích a ploch zeleně. Děkujeme Vám za Váš podnět.
 • Otázka: uklid ulice Taborska (Martin Bartipan 06.03.2017 14:23) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den,
  chtel bych se zeptat na uklid ulice Taborska v casti Taborska 1 - 17, resp. v cast i najezdu na ulici 5.kvetna. V teto casti ulice se uklid nekolik poslednich let bohuzel neprovadi a mnozstvi odpadu a vyska plevelu tomu odpovida.
  Predem diky za odpoved.
  Martin Bartipan
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 11.4.2017 12:40)

   Dobrý den, o čistotu a pořádek se v této lokalitě stará hlavní město Praha, resp. Technická správa komunikací. Situaci na tomto pozemku jsme zdokumentovali a v zaslali vlastníkovi pozemku s důrazem na zajištění nápravy neutěšeného stavu. Děkujeme Vám za Váš podnět.

 • Otázka: Vysazování jehličnanů - ne listnatých stromů (Petra 05.04.2017 13:48) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, napsali jste: "Na podzim letošního roku bude provedena náhradní výsadba 9 kusů nových stromů, půjde o listnaté okrasné i ovocné stromy a cca 40 kusů keřů. Stromy se již nebudou sázet do ochranného pásma horkovodu, ale do blízkého okolí a nebude tak třeba v případě dalších oprav horkovodu, ať už plánovaných či z důvodu havárií, dřeviny kácet." = týká se to oblasti Spořilov II, Praha 4.
  Docela jsem byla v šoku, když byli pokáceny překrásné 40-leté borovice. Místo nich chcete vysázet listnaté stromy(viz text nahoře). To se nám (místním) ovšem nelíbí! Chceme zpět jehličnany, které jsou zelené po celý rok a jsou překrásné! Kdo stále navrhuje další a další "odborné" paskvily? Proč nemůžou rozhodnout ti co tu bydlí? Když například betonovali nový chodník u Hamru, dávali lavičky a zátarasy, tak jsem byla (a nejen já) proti: koše budou poničené, lavičky také a plné nepořádku a zátarasy nefunkční a zničené. Samozřejmně mně bylo zděleno, že jsem totálně mimo, a že vše bude v pořádku. No, a do dvou měsíců nastali problémy. Přesně jak jsem řekla. Zátarasy jsou zcela zničené, jen zůstaly po nich nebezpečné zbytky. Druhé jsou také poničené, nepoužívají se a jezdí tam drze auta!(jedná se o P10 - jen příklad) Úředník není vševědoucí, ale téměř nikdy neposlouchá! = zkušenosti! Všude dáváte lavičky = BORDEL! To se jinak vyjádřit nedá! Milióny zátek, střepů, vajglů..... Krásné posezení >:( Proč se kolem nich neuklízí? = VŠE! Dále chcete vysázet keře. Nic proti, ale ty, co většinou vysazujete jsou opravdu ošklivé! Bohužel neznám jejich název - listy tmavé a když kvetou, mají drobná bílá kvítka. Viz foto. Šeřík, zlatý déšť... jsou krásné a nádherně rozzáří jaro. Prosím tímto o vysazení původních jehličnanů - bydlíme zde MY, ne úředníci MČP4. Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 11.4.2017 12:32)

   Dobrý den, ohledně Vašeho požadavku vysadit zpět jehličnany na místo plánovaných listnatých dřevin po kácení v rámci rekonstrukce teplovodu v ulici Měchenická uvádíme následující: Výsadby listnatých dřevin místo stávajících jehličnanů byly uloženy rozhodnutím o povolení kácení dřevin, které byly v přímé kolizi s tělesem teplovodu a to především s ohledem na závěry odborného posudku

   ke zdravotnímu stavu borovic černých a lesních speciality z výzkumného ústavu pro krajinu a okrasné zahradnictví v Průhonicích, neboť u borovic v lokalitě – park Měchenická, v k.ú. Záběhlice bylo v poslední době zjištěno napadení dřevin patogeny. Byly zde diagnostikovány zejména patogeny: sypavka borová Lophodermium pinastri (u jedinců borovice černé), Sphaeropsis sapinea (u jedinců borovice černé  a borovice lesní) a mšice medovnice borová, které jsou velmi infekční a snadno přenosné na další jedince stejného druhu. S ohledem na výše uvedené není opětovná výsadba borovic v místě možná, lze předpokládat, že mladé výpěstky jehličnanů by velmi brzy po výsadbě byly taktéž infikovány a následně odumřely. V rámci odborného posudku bylo doporučeno doplnit stávající jehličnany listnatými dřevinami, které budou působit jako přirozená zábrana pro šíření nákazy. Ohledně výsadby keřů pak uvádíme, že ve Vámi uvedeném případě se jedná o druh kaliny tušalaj, tedy původní druh naší přírody. Z hlediska ohrožení je kalina tušalaj hodnocena jako vzácnější druh naší květeny, který vyžaduje větší pozornost. V této souvislosti Vás však můžeme ujistit, že vysazovány budou i tavolníky, které jsou charakteristické záplavou bílý květů na jaře a působí tak velmi esteticky.

 • Otázka: Těžba a zábor veřejného hřiště (Kamila Kubešová 07.04.2017 8:29) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, bydlím v ulici Věkova,kde se za naším domem nachází veřejné hřiště, které využívají děti z blízkého okolí včetně mateřských školek. Již více než tři týdny v lese probíhala těžba a po hřišti se neustále pohybovala těžká technika. Hřiště je po těžbě plné bláta, pilin, klacků a kůry z pokácených stromů. O lese ani nemluvě. Na cestičkách leží vysoké haldy odsekaných větví. Zajímalo by mě, kdy bude hřiště vráceno do původního stavu před těžbou a děti ho budou moci opět využívat, aniž by zde mohly přijít k úrazu.
  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  Kamila Kubešová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 11.4.2017 12:27)
   Dobrý den, o celé věci budeme informovat vlastníka a správce předmětné herní plochy. Tím je hlavní město Praha. Kácení probíhá na soukromém pozemku a je příslušnými orgány povoleno. Děkujeme Vám za upozornění.
 • Otázka: Koš (Petr 08.04.2017 21:39) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den. V nedávné době byl na můj podnět umístěn odpadkový koš před dům Ke Krči 1044/19. V mém podnětu byla však prosba umístit koš před vchod domu 1045/21 a to z důvodu dvou obchodů vedle vchodu před kterým se zdržují kuřáci a alkoholici. Koš byl bohužel umístěn tam kde není potřeba, kde není zdroj nepořádku. Bylo by možné přeci jen koš posunout přímo před vchod do domu 1045/21? Děkuji pěkně. Odpověděl bych konkrétní osobě, kdyby mi předtím byla zaslána odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 11.4.2017 12:27)
   Dobrý den, koš bude přesunut dle Vašeho požadavku. Děkujeme Vám za podnět.


Vytisknout