Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Komora (Petr 07.03.2017 20:03) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dnes v ulici V podhaji 18 si firma dokumentovala kaceni stromu. Na uredni desce nebylo vyveseno povoleni k vykaceni stromu. Muzete prosim potvrdit jestli bylo povoleno vykaceni stromu pred objektem na adrese V podhaji 18?
  Ma se zde stavet obytny dum mezi ulicemi V podhaji a Nad Lomem.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 9.3.2017 15:33)

   Dobrý den,
   ano, u objektu V Podhájí 18 bylo na základě proběhlého správního řízení vydáno orgánem ochrany přírody   rozhodnutí o povolení k pokácení dřevin rostoucích mimo les z důvodu jejich kolize se stavbou.  

   S pozdravem

   Ing. Lenka Hánlová
   vedoucí  oddělení životního prostředí a odpadového hospodářství

 • Otázka: Plošné kácení vzrostlých stromů - Spořilov (Jirina Starkova 08.03.2017 11:54) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, dnes jsme s hrůzou zjistili, že na veřejné zelené ploše na sídlišti Spořilov mezi Veterinární klinikou Wellvet, budovou Meyra ČR a bloky v ulici Měchenická se plošně kácí vzrostlé borovice. Vyložený masakr motorovou pilou... Můžete nám sdělit, o co se jedná, a především zda bude po zásahu provedena nová, kvalitní výsadba? Za občany sídliště Spořilov J. Stárková
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 9.3.2017 10:31)

   Dobrý den,
   na sídlišti Spořilov, v lokalitě ul. Měchenická  začala II. etapa rekonstrukce horkovodu. Stromy, které se kácí a budou kácet, rostou, jsou buď přímo na tělese stávajícího opravovaného horkovodu, nebo v jeho ochranném pásmu. V případě těchto dřevin se jedná o důsledek dřívější nekoordinované výsadby. Kácí se opravdu jen ty dřeviny, které by byly stavbou zásadně poškozeny a následně se tak staly i provozně nebezpečnými.  Po ukončení prací na tělese horkovodu bude ve vhodném agrotechnickém termínu provedena celková rekultivace ploch zeleně stejně, jako v I. etapě v okolí ul. Střímelická, včetně výsadeb dřevin, které již budou umístěny mimo ochranná pásma zařízení technické infrastruktury a předešlo se tak potřebě jejich kácení při opravách těchto zařízení ať už plánovaných nebo při případných haváriích.

   S pozdravem

   Ing. Lenka Hánlová
   vedoucí oddělení životního prostředí a odpadového hospodářství

 • Otázka: Pochvala za úklid (Peter Víťazka 23.02.2017 15:36) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  Chci poděkovat a pochválit za úklid, ořezání porostu, vyčištění keřů a další zeleně u cyklostezky podél Modřanské ulice na Braníku (u Vltavy a dopravní komunikaci). Doufám, že tyto práce budou pokračovat i v dalších částech Braníku.
  S pozdravem,
  Peter Víťazka
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 27.2.2017 15:07)
   Děkujeme Vám.
 • Otázka: Úklid (Jana Melicharova 24.02.2017 13:44) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  posílám vám fotografii z ulice Sezimova,bydlím poblíž.

  Děkuji
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 27.2.2017 15:06)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Ulice byla dnes uklizena.
 • Otázka: Výstavba chodníku k NC Arkády? (J. Maier 09.02.2017 15:13) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  od semaforu na křižovatce ulic Budějovická a Na Strži vede vydupaná cesta k NC Arkády. Když je zablácená, lidé rozdupou další kus trávníku. Uvažujete o tom tuto cestu zpevnit a zbývající trávník revitalizovat?
  Děkuji Vám za odpověď.
  S pozdravem
  Jaromír Maier
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:49)
   Dobrý den, pozemek není ve vlastnictví ani ve správě městské části Praha 4. Vlastníkem je hlavní město Praha. Vzhledem k tomu, že tento prostor se přímo týká budování stanice metra D, domnívám se, že jakákoliv investice ze strany vlastníka zde bude problematická.  
 • Otázka: Úklad a hluk (Lucie Kirchner 08.02.2017 11:13) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala, protože jsme mi udělali velkou radost úklidem prostranství naproti od našeho domu v Nuselská 21. Jedná se o prostor mezi panelovým domem Nuselská 78/26 a Nuselská 64/16, kde sídlí Pražská energetika. Často zde vidíme lidi bez domova a další, kteří tento prostor navštěvují a zanechávají po sobě různý nepořádek. Proto bych se chtěla zeptat, zda se s tímto placem Praha 4 něco zamýšlí. Případně, zda ho budete oplocovat, aby zůstal i nadále čistý. Ocenili bychom také více zelené plochy, tj. pokud by se prostor proměnil na veřejný park či dětské hřiště.

  Dále jsem se chtěla zeptat na křižovatku Vladimírova a Nuselská. Tramvaje zde jezdí oběma směry z Nuselská radnice na Náměstí Bratří Synků. V případě, že jede tramvaj, tak se z kolejí permanentně ozývá hlasitý a nepříjemný skřípavý zvuk, který je velmi obtěžující. Budete tuto křižovatku nějak předělávat, aby k tomuto již nedocházelo? Velmi by to zkvalitnilo naše bydlení zde na Praze 4.

  Děkuji za informace, hezký den Lucie Kirchner
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:40)
   Dobrý den, předmětný pozemek vlastní soukromá společnost, nikoli městská část Praha 4, nebo hlavní město Praha.
 • Otázka: úklid na pěší stezce u podolské vodárny (Marie Navrátilová 07.02.2017 9:08) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den. Bylo by možné zajistit odvoz odpadkových košů umístěných na pěší stezce u Vltavy před podolskou vodárnou? Koše jsou přeplněné, odpadky se hromadí kolem nich. Děkuji
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:37)
   Dobrý den, tyto koše nejsou ve správě MČ Praha 4. Jejich údržbu zajišťuje vlastník pozemků Povodí Vltavy prostřednictvím místního Yacht Clubu. Vlastníka budeme kontaktovat pro zajištění nápravy. Děkujeme Vám za upozornění.
 • Otázka: Úklid chodníků ul.Michelská a U Plynárny (Hana Hánová 07.02.2017 7:19) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v ul.Michelská je nasypáno hodně kamínkové drti, nešlo by kartáčem udělat cestu bez kamínků. V celé ul.U Plynárny (až po Kaufland)je nasypáno hodně štěrku, dále se chodník neuklízí - shnilé listí, odpadky, dveře. Děkuji moc za úklid
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:34)
   Dobrý den, v současné době provádíme plošný úklid posypu na celé území MČ Praha 4. Včetně této lokality. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Visek (J. 06.02.2017 10:17) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat ohledně údržby chodníku v ulici Pelhřimovská a Budějovická (konkrétně v úseku ulic Pelhřimovská a Sedlčanská - viz přiložená mapa). Na chodníku leží spousta štěrku, který, vzhledem k absenci sněhu/ledu, postrádá význam. Bylo by prosím možné štěrk uklidit, nebo alespoň smést k okraji chodníku, aby se po něm dalo zase normálně chodit? Nejen lidé, ale i psi to jistě ocení.

  Předem moc děkuji.

  JV

  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:32)
   Dobrý den, v současné době provádíme plošné zametení posypu na celém území MČ Praha 4. Tato oblast bude též do úklidu zahrnuta. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Bezplatné přistavení kontejneru na objemný odpad (Přemysl Janků 05.02.2017 14:37) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Prosím o info,kdy bude přistaven kontejner na objemný odpad - stanoviště Rabasova.
  Děkuji
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:29)

   Dobrý den, v měsíci únoru 2017 se kontejnery na objemný odpad se na území městské části Praha 4 nepřistavují. Harmonogram přistavování kontejnerů na objemný odpad na březen 2017 bude zveřejněn v půlce měsíce února 2017. Objemný odpad lze zdarma uložit ve sběrných dvorech http://www.praha4.cz/Sberny-dvur-mestske-casti-Praha-4-a-Sberne-dvory-hl-m-Prahy.html

    Vytisknout