Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Sekání trávy (Radek Lamač 02.06.2017 13:55) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, bude se na čtyřce ještě někdy sekat? Kolem ulice Na Veselí to začíná být vskutku dobrodružné. VELMI to komplikuje sběr exkrementů a podpora výskytu klíšťat taky není žádoucí. Díky moc, ani ne za odpověď jako za posekání :)
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.6.2017 14:33)
   Dobrý den, předmětné plochy nejsou ve správě městské části Praha 4. Vlastníkem je hlavní město Praha, resp. Technická správa komunikací HMP. Váš podnět jsme výše uvedeným subjektům předali k zajištění nápravy. Děkujeme Vám.  
 • Otázka: Situace se nelepsi - znecistovani lavicek pred ZS Mendiku (Pavel Du Plessis 13.06.2017 22:40) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den,
  bohuzel nedoslo ke zklidneni situace znecistovani a hluku na lavickach v okoli ZS Mendiku v Adamovske ulici.
  Bohuzel lide bez domova okoli skoly dale znecistuji (obaly od alkoholu, kusy spinaveho obleceni) a na lavickach se nechovaji vhodne - drogy, alkohol.. (s prihlednutim k faktu, ze 50m je vzdalena zakladni skola, kam chodi nase deti).
  Byl bych Vam velmi vdecny, kdyby byly vsechny lavicky v okoli skoly v Adamovske ulici, mezi ulicemi Mendiku a Nuselskou, demontovany.
  Velmi Vam dekuji za pomoc s vyresenim teto neprijemne a nebezpecne situace (prenos zloutenky a jinych nemoci).
  S pratelskym pozdravem
  Pavel Du Plessis
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.6.2017 14:30)
   Dobrý den, situace je zde opravdu neúnosná. lavičky budou odstraněny. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Úklid Budějovická metro (Vaclav Hlasek 19.06.2017 9:35) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, k mému údivu začala Praha 4 uklízet o víkendu tu hnusnou pasáž Budějovická. V týdnu je to v pohodě, to tu uklízíte, tak prosím zachovat i ty víkendy! Děkuji
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.6.2017 14:27)
   Dobrý den, ve víkendových úklidech budeme pokračovat. Děkujeme Vám za Vaší reakci.
 • Otázka: Zarostle zahony - v ulici Antala Staska (Hokrová 31.05.2017 14:46) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den, chtela bych vas pozadat o napravu stavu zahonu s kvetinami podel ulice Antala Staska. Vse je zarostle plevelem a to pekne, co bylo vysazeno, se v tomto "pralese" ztraci. Neni mi jasne, jak je mozne, ze nikdo neprovadi kontrolu stavu zelene zde, ale i v ulici Jeremenkova, kde ve stredovem pruhu nebyla trava sekana nekolik mesicu.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.6.2017 14:26)

   Vážená paní Hokrová,

   ani nám se tento stav nelíbí. Vzhledem k tomu, že městská část Praha 4 není vlastníkem ani správcem dotčených pozemků, předali jsme Váš podnět na neudržovanou zeleň v ulici Antala Staška a v ulici Jeremenkova správci  pozemků, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy.

   Dle vyjádření zástupce této společnosti se údržba zeleně na Praze 4 postupně provádí, ale z administrativních důvodů byl v letošním roce začátek prací opožděn. Údržba by měla být provedena během měsíce června. Děkujeme Vám za Váš podnět

 • Otázka: Odpadkové koše (Monika Chválová 15.05.2017 21:48) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdo zodpovídá za odpadkové koše na Podolském nábřeží, na dolní pěší cestě podél Vltavy, úsek od podolské vodárny po botel Racek. Chodím často touto cestou na procházky a již min. 15 dní všechny koše na této cestě přetékají. Situace se samozřejmě horší, protože lidé přihazují a odpadky jsou napadané kolem košů. Nevím, jak často se mají koše vyvážet, ale spíš to vypadá, že popeláři tuto cestu vynechávají, protože není tolik "na očích". Přikládám foto, jak to vypadalo před týdnem. Dnes to bylo ještě horší. Děkuji, Chválová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.6.2017 14:21)
   Dobrý den, správa odpadkových košů je v gesci místního Yacht klubu. Stav údržby průběžně sledujeme a jakékoliv nepravidelnosti s Yacht klubem řešíme. Děkujeme za Váš podnět.
 • Otázka: Kovový odpad (Jaroslav Tomaščin 20.06.2017 18:01) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, bude se rozšiřovat počet nádob na kovový odpad na území Praha 4? V současnosti je 20 stanovišť, a mně se již 2x stalo, že na stanovišti •Branická x K Ryšánce byla tato nádoba téměř úplně plná.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.6.2017 14:05)
   Dobrý den, na území městské části Praha 4 je osazeno celkem 35 stanovišť tříděného odpadu sběrnou nádobou na kovové obaly. Do budoucna počítáme s rozšířením počtu těchto nádob a také s častější frekvencí odvozu nádob stávajících s ohledem na osvědčení této služby.
 • Otázka: výsadba zeleně v Nuslích (MICHAL KURITKA 22.06.2017 22:56) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v ulicích Ctiradova, Mečislavova stavíte nové chodníky z žulových kostek.Neuvažovali jste také o výsadbě stromů po vzoru Vinohrad / Karlína... ? Děkuji
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.6.2017 13:59)
   Dobrý den, městská část Praha 4 neprováděla žádné práce spojené s opravou pěších komunikací v Nuslích. Tyto akce provádí vlastník komunikací, kterým je hlavní město Praha 4, resp. Technická správa komunikací HMP. Váš podnět přepošleme výše uvedenému subjektu.
 • Otázka: úprava plochy u konečné tramvaje (Magdaléna Hlaváčková 23.06.2017 11:22) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den po měsíci bez odpovědi se tedy znovu ptám:
  U konečné tramvaje č. 11 a 14 na Spořilově byly v nedávné době nainstalovány zábrany, tak aby auta už nemohla parkovat na dříve travnatých plochách. Bude se nyní tato plocha nějak upravovat, dosazovat tráva?? Zatím je to jen prach, když je sucho, nebo bláto když prší.
  Děkuji předem za informaci.
  (dotaz vložen 23.5.2017)
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.6.2017 13:57)

   Dobrý den, předmětná plocha bude rekultivována na podzim letošního roku. V současné chvíli nedovolují klimatické podmínky zdárné provedení zatravnění a osazení pozemku zelení.

   Děkujeme za Váš podnět

 • Otázka: Velkoobjemové kontejnery Zachova/Nad Svahem (Mirka Petránková 07.06.2017 16:02) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je místo pravidelného přistavování kontejnerů v ulici Zachova/Nad Svahem možné znovu označit žlutou čárou. Toto místo - mimo jiné v těsné blízkosti lavičky a lípy se v dnešní době stalo parkovacím místem. Řidiči postupně rozjíždějí trávník, který na místě původně byl a teď ustupuje, blokují umístění kontejneru, blokují výhled řidičům přijíždějícím do křižovatky. Pokud někdo zaparkuje na druhou stranu silnice, je velmi znesnadněn i průjezd. Původně byla na místě žlutá čára, ovšem postupem času vymizela. Děkuji.
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 16.6.2017 10:09)
   Vážená paní Petránková, 

   děkujeme za Váš podnět. Oddělení dopravy prověřilo dne 08.06.2017 předmětné vodorovné značení. V současné době není toto značení na našem odboru evidováno jako povolené a není zaneseno v pasportu komunikací TSK. Váš podnět jsme proto zároveň postoupili správci komunikace, tj. TSK hl . m. Prahy (oddělení 1900 - dopravní značení), k případnému vyznačení, nebo obnově. O dalších krocích ze strany TSK, nebo našeho oddělení Vás budeme touto cestou neprodleně informovat. 

   S přáním klidného dne 

   OŽPAD, oddělení dopravy 
 • Otázka: lampárna (Pavel Semerák 07.05.2017 2:47) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den.
  Čím jsme si to vysloužili v ulici Kaplická a okolí, že jste nám vypnuli lampy? Již třetí noc jsme bez světla.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 9.5.2017 8:24)

   Vážený pane Semeráku, pro Vaší informaci uvádíme, že MČ Praha 4 není provozovatelem resp. správcem sítě veřejného osvětlení. Veřejné osvětlení na území hl.m.Prahy je plně v kompetenci Magistrátu hl.m.Prahy, pro který tuto službu zajišťuje společnost Trade Centre Praha, a.s. Váš podnět neprodleně zašleme na příslušný dispečink a příjem poruch k zajištění nápravy.Vytisknout