Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: zrušení ŽL (Václav Davídek 05.12.2017 23:05) – Živnostenský úřad
  Jaké doklady je potřeba předložit a který den vás mohu navštívit
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 06.12.2017 10:44)
   Dobrý den,

   hodláte-li zrušit živnostenské oprávnění, vyplňte změnový list. Tento formulář a více informací naleznete na www.praha4.cz. K vyřízení je nutné předložit doklad totožnosti (občanský průkaz, pas) a změnový list.
   Úřední dny na zdejším živnostenském odboru jsou: PO, ST 8-18 a ČT 8-10.
   Tuto záležitost si  můžete vyřídit na jakémkoliv živnostenském úřadu v ČR. Místní příslušnost byla zrušena.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   MČ Praha 4
 • Otázka: Kavárna (Linda 16.11.2017 10:54) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, měla bych možnost nastoupit do kavárny. Majitel by chtěl, abych si založila ŽL. Byla bych pouze zaměstnanec a pracovala bych jako servírka.Chtěla bych si ověřit, zda je to vůbec možné. Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 16.11.2017 13:35)
   Dobrý den,
    
   pokud budete provozovat činnost samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanoveným živnostenským zákonem, pak je nutné vlastní živnostenské oprávnění. To v praxi znamená , že pokud budete podnikat podle živnostenského zákona v provozovně, musí být tato provozovna viditelně označit Vašim jménem  a příjmením, s uvedením IČO a provozní dobou. Rovněž na dokladech o prodeji zboží a o poskytnutí služeb musí být Vaše údaje.   Pokud bude provozovatelem jiný podnikatel a vy budete v zaměstnaneckém poměru, pak  se nejedná o podnikání dle živnostenského zákona, ale o pracovně právní vztah.
    
   S pozdravem
    
   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: zmena sidla (Adrian 14.11.2017 13:06) – Živnostenský úřad
  Dobry den,
  aktualne menim sidlo sveho podnikani z Prahy 4 na Prahu 2. V ktere z techto mestskych casti mam uradu hlasit zmenu sidla?
  Dekuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 14.11.2017 13:20)
   Dobrý den,

   místní příslušnost živnostenských úřadů byla zrušena, tudíž změnu můžete vyřídit na jakémkoliv živnostenském úřadu v ČR.
    
   S pozdravem
    
   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: SRO (Roman 09.11.2017 12:48) – Živnostenský úřad
  Dobrý den založil jsem sro takže jsem jedinym jednatelem a společnikem ve sve firmě a nedavno jsem změnil trvalý pobyt, musim tuhle změnu nekde hlasit např. na ŽU nebo v obchodnim rejstřiku?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 13.11.2017 13:13)
   Dobrý den,

   pokud jste změnil trvalý pobyt, tak se tato změna dostane do avíz na osoby příslušnému živnostenskému úřadu a ten tento údaj změní u osoby v Registru živnostenského podnikání. Jak probíhá změna u obchodního rejstříku se prosím ptejte na obchodním rejstříku.
    
   S pozdravem
    
   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
    
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Bosak (S. 30.10.2017 14:51) – Živnostenský úřad
  Dobry den,
  vztahuje se koncese na alkohol na koncovej produkt nebo taky na jednotlive zlozky? Napriklad kdyz chci prodavat caj s rumem, tedy konecnej produkt bude mit mene nez 15% ale ten rum samotnej ma vic potrebuji mit vybavenou tuhle koncesy?
  Je mozne takovejto produkt prodavat ve stanku (napriklad na Vanocnich trzich) nebo je caj s rumem pokladan za lihovinu nad 15% protoze obsahuje rum?
  Dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner, 03.11.2017 9:14)
   Dobrý den,

   koncesovaná živnost pro prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin se vztahuje na všechny podnikatele, kteří se zabývají distribucí kvasného lihu, konzumního lihu nebo lihovin a prodejem těchto produktů jak podnikatelům, tak i konečným spotřebitelům. Kromě podnikatelů, kteří prodávající lihoviny v obchodě se úprava vztahuje také na podnikatele, kteří lihoviny prodávají v restauračních zařízeních a v dalších provozovnách, kde je poskytování občerstvení.

   Co se týká stánkového prodeje platí, že alkoholické nápoje, kterými jsou ,, nápoje obsahující více než 0, 5%  objemových ethanolu“, lze  prodávat ve vztahu k tržnímu řádu pouze ve stánku s občerstvení, který má pevnou konstrukci a splňuje podmínky pro provozování stravovacích služeb podle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů. V rámci příležitostného prodeje podle § 14 cit. Zákona, kterým se na místech uvedených v příloze č.1 tržního řádu rozumí prodej alkoholu na výročních, farmářských a tradičních trzích, pokud nejsou akcí určenou převážně pro osoby mladší 18. let.
    
   S pozdravem
    
   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Jsk zalozit autodopravu (Kateřina 23.10.2017 18:41) – Živnostenský úřad
  Dobry den, zajimalo by me, co vse je potreba k zalozeni autodopravy do 3,5 tuny?
  Dekuji
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 26.10.2017 11:25)
   Dobrý den,

   k vyřízení koncesované živnosti na „Silniční motorovou doprava – nákladní provozovaná vozidly nebo jízdními soupravami o největší povolené hmotnosti nepřesahující 3,5 tuny, jsou-li určeny k přepravě zvířat nebo věcí“ není potřeba žádná odborná způsobilost. Předložíte pouze doklad totožnosti a zaplatíte na místě správní poplatek (jedná-li se o první živnost je poplatek Kč 1.000,- a jedná-li se o další živnost 500,- Kč). Živnostenský úřad si následně vyžádá schvalovací stanovisko u příslušného Dopravního úřadu. Na vyřízení žádosti je ze zákona 60 dnů, ale většinou je vyřízena mnohem dříve. Tato informace je pro žadatele - občana ČR nebo cizince s trvalým pobytem v ČR. V případě dalších dotazů se na mě obraťte telefonicky nebo mi případně napište tel. spojení na Vás a já zavolám.
    
   S přáním hezkého dne
   Jana Benediktová,
   odbor živnostenský, MČ Praha 4,
   tel. 261 192 261
 • Otázka: Student sportovec. (Pavel Klíma 29.08.2017 12:55) – Živnostenský úřad
  Dobrý den,
  zajímalo by mě, zda musí mít živnostenské oprávnění student, který podepsal s klubem neamatérskou smlouvu s předpokládanou odměnou do 10000,-Kč/měsíc? Např. umělci toto oprávnění nemusí mít vůbec. Pokud sportovci ano, jde pak o volnou živnost dle body 74 přílohy č.4 živnostenského zákona? Moc děkuji předem za operativní odpověď.
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 30.08.2017 17:20)
   Dobrý den,

   pro posouzení, zda na vykonávanou činnost je nutné mít živnostenské oprávnění, platí § 2 živnostenského zákona,   ve kterém je živnost charakterizována znaky, přičemž je nutné splnit všechny tyto znaky současně.

   Jedná se o činnost provozovanou samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, soustavně ( i jednou za rok), za účelem dosažení zisku ( nerozhoduje, zda zisku bylo dosaženo) a za podmínek stanovených živnostenským zákonem. Provozování tělovýchovných zařízení  spadá do oboru č.74 Provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a organizování sportovní činnost živnosti volné Výroba, obchod a  služby  neuvedené v příloze 1 až 3 živnostenského zákona. Více informací a formuláře naleznete na www.praha4.cz.
    
   S pozdravem
    
   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: holič- získání kvalifikace v Portugalsku (Simona 22.08.2017 14:54) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, přítel si chce udělat v Portugalsku holičský kurs - mají zde velmi dobré školy. Nabízejí mu kursy zakončené diplomem, které trvají 17 měsíců- je to 1100 hodin výuky i praxe, anebo něco jako rekvalifikační rychlokursy zakončené certifikátem za 6 měsíců - což je 200 hodin, anebo kursy zaměřené vyloženě jenom na praxi taktéž 6 měsíců, 200 hodin. Jsou všechny varianty uznatelné u nás, a bude moci o návratu do ČR začít podnikat případně pracovat jako holič? moc děkuji. zde je příklad:http://figaroslisboa.com/complete-barber-course/
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, (handlova) 23.08.2017 16:37)
   Dobrý den,
   dle § 27 odst.2 zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání ( živnostenský zákon) platí, že občan České republiky nebo jiného členského státu Evropské unie může prokázat odbornou způsobilost dokladem o uznání odborné kvalifikace vydaným uznávacím orgánem podle zákona o uznávání odborné kvalifikace. Dokladem o uznání odborné rekvalifikace je pravomocné rozhodnutí uznávacího orgánu, jímž je pro živnosti Ministerstvo průmyslu a obchodu. Z tohoto důvodu se prosím obraťte  na toto ministerstvo.

   S pozdravem

   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského

   Úřad městské části Praha 4
   Antala Staška 2059/80b
   140 00 Praha 4

   tel.:261192338
   email:pavla.melsova@praha4.cz

 • Otázka: dotaz (řádek safranek 02.08.2017 14:17) – Živnostenský úřad
  Dobrý den chtěl jsem se zeptat kam musím když chci osobní motorovou dopravu do 9 osob myslím že to tak je a co k tomu potřebuji mam již nákladní dopravu a jak dlouho to trvá Děkuji
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 03.08.2017 14:01)
   Dobrý den,
    
   v současnosti může podnikatel oznámit živnost a změny živnosti na jakémkoliv živnostenském úřadě v ČR.
   V případě, že Vy už máte koncesi na Silniční motorovou dopravu nákladní a chcete rozšířit o rozsah „Silniční motorová doprava – osobní provozovaná vozidly určenými pro přepravu nejvýše 9 osob včetně řidiče“, tak nemusíte dokládat žádné doklady o odbornosti. Podání žádosti je zpoplatněno částkou 500,- Kč. Doba pro vyřízení je dle zákona stanovena do 60 dnů.
    
   S pozdravem
    
   Robert Martišek

   Vedoucí oddělení živností a koncesí
   Živnostenský odbor
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Podnikání na §10 (Adam Kříž 31.07.2017 14:09) – Živnostenský úřad
  Chtěl bych prodávat virtuální měnu (Gold) do počítačových her. Nenalezl jsem žádný zařaditelný odbor, kam by tato činnost spadala, abych mohl zažádat patřičný ŽL. Mohu podnikat na §10; 586/1992 Sb. a zdanit vše jednou za rok? děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 03.08.2017 9:56)
   Dobrý den,
    
   živnostenský odbor vydává živnostenská oprávnění dle živnostenského zákona a posuzuje obsah činnosti jednotlivých předmětů podnikání pouze dle  nařízení vlády č. 278/2008 Sb., o obsahových náplních jednotlivých živností. Toto nařízení naleznete na www.praha4.cz. Co se týká otázky daní se prosím obraťte na Finanční úřad.
    
   S pozdravem
    
   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   Úřad městské části Praha 4


Vytisknout