Zemřel Pavel Tříska, čestný občan Prahy 4

V pondělí 2. července 2018 zemřel ve věku nedožitých 87 let vědec a čestný občan Prahy 4 ing. Pavel Tříska, CSc. Byl dlouholetým zaměstnancem Akademie věd, nejdříve v Geofyzikálním ústavu, poté v Ústavu fyziky atmosféry. Společně s manželkou ing. Ludmilou Třískovou, CSc. patřili k zakladatelům kosmického a ionosférického výzkumu u nás a zásadním způsobem se podílel na realizaci družicového programu Magion.

„V osobě Pavla Třísky ztrácíme cenného člověka, který významně přispěl k rozvoji vědeckého poznání a podílel se na výchově další generace vědců,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení). „Věnujme vzpomínku erudovanému vědci a dobrému člověku.“

Poslední rozloučení s ing. Pavlem Třískou, CSc. se koná ve čtvrtek 12. července 2018 v 11 hodin ve Velké obřadní síni krematoria v Praze – Strašnicích.

Zveřejněno: 10.07.2018 – tiskový referent Roman Rogner