Zapojte se do příprav na Zažít město jinak

Máte chuť na jeden den oživit svou ulici a poznat se lépe se sousedy? Zapojte se do akce Zažít město jinak 2017 a zorganizujte sousedskou slavnost ve své čtvrti. Přidáte se tak k desítkám místních organizátorů, kteří pořádají své slavnosti a vytvářejí si vlastní unikátní program. Termín letošního Zažít město jinak je sobota 16. září.

„Ulici nebo náměstí, kudy normálně jen spěcháme do práce, můžeme na den přetvořit v příjemné místo k posezení,“ uvedla radní pro kulturu Adéla Gjuričová (Trojkoalice/nez.). „Loni se v Praze konal program na více než 60 místech a devět z nich bylo u nás v Praze 4. Ukázalo se, že to jde nejen v místech s již tradičními pouličními festivaly, ale v kterékoli uličce mezi vilami stejně jako na sídlišti.“

Zažít město jinak je celorepubliková oslava života ve veřejném prostoru i příležitost k rozvíjení komunitních vztahů. Slavnosti jsou založené na principu společného sdílení, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních obyvatel, organizací apod. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím.

Přihlásit se můžete spolku Auto*Mat na e-mail zmj@auto-mat.cz do 31. května 2017. Městská část Praha 4 pomůže zájemcům s vyřizováním záboru a po skončení akce i s úklidem. Jakékoli dotazy můžete směřovat na e-mail adela.gjuricova@praha4.cz.

Zveřejněno: 24.04.2017 – vedoucí oddělení PR Petra Handlová,