Zajímavé nabídky pro rodiče s dětmi na prázdninové dny

Mgr. Iva Kotvová, zástupkyně starosty pro oblast sociální a rodinné politiky, je ráda, když může rodinám z MČ Praha 4 představit nové projekty či zajímavé aktivity, které nabízejí rozšíření služeb pro rodiče a děti. V červnu 2017 bylo v Praze 4 – Nusle otevřeno nové komunitní centrum pro rodiče a děti, které je ojedinělé svým zaměřením. Včelí úl je určen pro všechny rodiče a děti, primárně pro ty, kteří se nacházejí ve složité životní situaci, hledají podporu a pomoc druhých a chtějí se aktivně zapojit do společnosti.

Na léto si Včelí úl připravil zajímavé kurzy pro všechny své včeličky.
3 týdny plné exkurzí, 17. - 28. 7., a 21. - 25. 8. - tři týdny plné poznávání a zábavy! Pro všechny aktivní včelky jsou k dispozici volné vstupenky na ta nejzajímavější místa v Praze! Na co se těšit? Na Lanové centrum, Pražskou ZOO, Království železnic a mnoho dalších zajímavých míst.
Týden s Montessori, 7. - 11. 8. - Návrat s dětmi zpět v čase až do doby vzniku vesmíru a naší země. Vyprávění o živé i neživé přírodě. Pro děti od  3 - 5 let (bez rodičů) budou celý den v zázemí Včelího úlu a v péči vyškolených lektorek Montessori.
Sportovní týden, 10. - 14.7.  - Pohybový kurz pro děti, kde se naučí, jak správně držet tělo, které povedou známí hokejisté Jakub Jedlička a Jiří Chaloupecký.

Více o Včelím Úlu:
Včelí Úl je neziskový projekt, který si klade za cíl být bezpečným místem pro všechny rodiče, kteří chtějí aktivně trávit svůj čas a čas s dítětem. Za projektem stojí dvě maminky a kamarádky Michaela Madová, která působí v oblasti lidských zdrojů a Eva Hankusová, která si nese zkušenosti z velkých korporací jako projektový manažer. A proč zrovna název Včelí úl? “Jsme opravdu takové společenství včelek, které si pomáhají, podporují se navzájem a věří, že pílí lze dosáhnout jakéhokoli cíle. Stačí odvaha, pracovitost, trpělivost a vytrvalost. Věříme, že i jen sdílení problémů, je velkou pomocí.” říká Michaela.

Včelí úl je otevřen každý všední den i v sobotu. Rodiče si mohou vybírat z široké nabídky kurzů pro dospělé, které jsou zaměřeny např. na pomoc s rodinným účetnictvím, na přípravu do zaměstnání, osobnostní školení a další. Pro děti jsou připravené tvořivé a hudební kroužky. Rodiče mohou své děti svěřit do péče chůvy po dobu absolvování kurzu. Úl je vybaven velkou dětskou klubovnou, recepcí, kreativní místností a školícím prostorem pro rodiče vybaveným veškerou IT technikou, ve vnitrobloku je k dispozici zahrada. Všechny aktivity jsou bezplatné a je třeba se na ně dopředu přihlásit. Aktuálně jsou v nabídce kurzy pro děti: Logopedie hrou, Doučování ČJ, AJ, NJ, Fyziky aj., Montessori hrou, Kreativní včelky, DramaBEE a BeeSTAR a další. Pro rodiče kurzy na téma: Jak se vrátit do práce, Jak se realizovat, Inspirativní sezení se známými osobnostmi, skupinové besedy a další.

A kde Včelí úl najdete? Adresa je: Sezimova 380/13, Praha 4 – Nusle, tel: 222 969 759

Zveřejněno: 13.07.2017 – vedoucí oddělení PR Petra Handlová,