Zahájení školního roku 2017/2018 na Praze 4

Zatímco celostátně prvňáčků v porovnání s minulým školním rokem ubylo, u nás na Praze 4 přivítáme letos o 51 prvňáčků více než loni.

Na začátku tohoto školního roku nastoupilo do našich dvaceti základních škol celkem 1 284 prvňáčků, dohromady naše základní školy navštěvuje 9 887 žáků.

„Nárůst počtu žáků trvá již několik let, ale je pozvolný a zvládáme ho,“ uvedl radní pro školství Jaroslav Míth (ODS). „Pro ilustraci ve školním roce 2011/2012 navštěvovalo základní školy v naší městské části 7 727 žáků, tedy o 2 160 méně než letos.“

„Jsem rád, že v největším školním okrsku v České republice, ve více než 20 základních školách a více než 20 mateřských školkách, nabízíme různorodé vzdělávací programy. Rodiče si tak mohou vybrat pro své děti to nejlepší,“ řekl nám k tomu Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení), starosta MČ Praha 4.

„Přeji všem našim žákům a prvňáčkům zvláště, aby se jim ve škole líbilo. A hlavně, aby se toho hodně naučili,“ popřál na závěr radní Jaroslav Míth.

Zveřejněno: 07.09.2017 – vedoucí oddělení PR Petra Handlová,