TECHNICKÉ PROSTŘEDKY

TECHNICKÉ PROSTŘEDKY MĚSTSKÉ POLICIE
  • DVOUSTOPÁ VOZIDLA
Na základě Nařízení Primátora hl. m. Prahy je stanoven závazný systemizovaný počet služebních vozidel na Obvodním ředitelství MP Prahy 4. Ten se v současné době skládá, pro výkonné strážníky, z vozidel Hyundai I30, Hyundai Tuscon, Škoda Octavie, Škoda Fabie, VW transportér a VW Caddy.
Blíže nespecifikovaný obrázek
Blíže nespecifikovaný obrázek Blíže nespecifikovaný obrázek 

 vyzaduji

vyzaduji

 

Blíže nespecifikovaný obrázek

   vyzaduji  
  • JEDNOSTOPÁ VOZIDLA
Ke zvýšení akčního rádia strážníků okrskářů byly Úřadem MČ Prahy 4 zakoupeny dvě JAWY 350 a čtyři skútry zn. YAMAHA Neos. Jejich využívání spočívá v přesunech strážníků na akce přechody pro chodce u ZŠ, při doručování zásilek správním orgánům, při kontrolách nepovolených skládek nebo kontrolách strážníků jejich nadřízenými. V husté pražské dopravě se ukázala výhoda těchto jednostopých vozidel rovněž při přesunech na zákroky proti pachatelům drobných krádeží nebo suplování linky tísňového volání 156. Využívány jsou taktéž na preventivní programy zaměřené na bezpečnost nebo na sportovní a kulturní akce pořádané Úřadem městské části Praha 4.
Blíže nespecifikovaný obrázek
Blíže nespecifikovaný obrázek  Blíže nespecifikovaný obrázek
Blíže nespecifikovaný obrázekBlíže nespecifikovaný obrázek 
   
  • HORSKÁ KOLA
Obvodní ředitelství MP Praha 4 aplikuje k zajištění veřejného pořádku i 10 jízdních kol, mj. značek KONA Lava Dome, AUTHOR Kinetic, AUTHOR  Zenith nebo MERIDA Crossway. Jízdní kola v převážné míře využívají strážníci okrskáři a to zejména v zalesněných částech městské části (Michelský les, Velký háj, Hodkovičky), parcích (např. Družba, Jezerka, Tyršův vrch) a dále v blízkosti Vltavy a na cyklistických stezkách. Hlídková činnost cyklohlídek je prováděna především v denní době a jedná se pouze o sezónní záležitost s provozem cca od dubna do října.
 Blíže nespecifikovaný obrázek  
   
  • DALEKOHLEDY (DENNÍ A NOČNÍ VIDĚNÍ)
V rámci efektivního využití práce strážníků ve výkonu služby jsou používány dalekohledy zakoupené Městskou částí Praha 4 na potírání pytláctví na chovných rybnících v Kunraticích, zamezení vykrádání osobních vozidel v málo osvětlených či vůbec neosvětlených lokalitách, zadržení pachatelů zakládajících černé skládky, pachatelů graffiti apod.
Blíže nespecifikovaný obrázek  Blíže nespecifikovaný obrázek 
   
  • DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁTY A KAMERY
Velmi vítaný pomocník pro zadokumentování zjištěných přestupků v oblasti TPZOV (botiček), skládek, neoprávněných záborů veřejného prostranství, neoprávněného vylepování letáků na sloupy veřejného osvětlení, dopravní přestupky vozidel apod.
Blíže nespecifikovaný obrázek Blíže nespecifikovaný obrázek  Blíže nespecifikovaný obrázek
   
  • RADIOSTANICE
  
Pro zajištění nepřetržitého kontaktu operačního střediska MP Prahy 4 se strážníky ve výkonu služby je využíván městský radiový systém TETRA.
Blíže nespecifikovaný obrázek Blíže nespecifikovaný obrázek  Blíže nespecifikovaný obrázek
   
Zveřejněno: 16.02.2012 – admin Administrátor P4 ; Přečteno 12446 x
Vytisknout