Strážníci přizvaní na ples použili i pouta

Vstup na hasičský bál je možný POUZE ve společenském oděvu. Přesně s naznačeným zdůrazněním už měsíc před konáním sobotního plesu v kunratické sokolovně zdůrazňovaly webové stránky místního hasičského sboru, jak pravidla bude třeba dodržovat. Zřejmě je ale nečetli dva muži, kvůli nimž byli v neděli v časných ranních hodinách přivoláni nejen strážníci, ale i záchranáři. "Napadení skončili v nemocnici, jeden z útočníků na záchytce," shrnula v úterý Michala Teplá z centrály městské policie následky a důsledky jednání dvojice, která chtěla proniknout dovnitř za každou cenu. "Snažili se domoci vstupu bez vstupenek a řádného oblečení," přiblížila počátek incidentu. Kvůli tomu ovšem ještě nebyl důvod volat strážníky. Jenže situace vygradovala - a došlo k útoku. Muži, na které zranění pořadatelé ukázali jako na pachatele, se už při pohledu na hlídku snažili zmizet. V tom jim strážníci zabránili; dotyční však odmítali jakkoli spolupracovat. Padaly jen slovní urážky - a patrné byly jak agresivita, tak i fakt, že muži mají upito. "Vzhledem k tomu, že jeden se pokusil strážníka odstrčit a z místa odejít, bylo použito donucovacích prostředků a byla mu nasazena pouta. Napadení pořadatelé byli z důvodu zranění převezeni záchrannou službou do nemocnice," připomněla Teplá vývoj událostí. Ani pouta na rukou však 23letého muže nezklidnila. V agresivním a urážlivém chování prý pokračoval dál. "Na základě provedené dechové zkoušky s výsledkem přes 1,5 promile alkoholu a z důvodu nekontrolovaného chování byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici," uzavřela Teplá."

Zdroj: prazsky.denik.cz | 28.3.2017 | Rubrika: Zločiny a soudy | Strana: 0 | autor: Milan Holakovský | Téma: Městská policie Praha

Zveřejněno: 29.03.2017 – OŘ MP Praha 4 Roman Žižka, ; Přečteno 331 x