Stop kamionům na Spořilovské!

Praha zakáže nákladním autům přesahujícím 12 metrů délky sjíždět z Pražského okruhu do města. Rada hlavního města Prahy zároveň s tím schválila zákaz vjezdu kamionů na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici, které v současnosti nahrazují nedokončenou jihovýchodní část pražského okruhu.

„Zákaz vjezdu kamionů na Spořilovskou podporuji,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení). „Situace na Spořilově je neudržitelná a ani stát už nesmí před utrpením Spořilováků zavírat oči. Budu proto požadovat, aby stát přispěl na zakrytí Spořilovské kvůli ochraně zdraví místních obyvatel.“

Vedení města se zvolenou nejtvrdší variantou zákazu postavilo proti stanovisku ministerstva dopravy a dalších státních institucí, které požadovaly zachování průjezdu pro nákladní dopravu mezi Spořilovem a Běchovicemi. V případě, že tuto variantu potvrdí silniční správní úřad, nebudou moci kamiony na kterémkoliv místě Pražského okruhu sjet na území hlavního města. Řidičům kamionů se zároveň uzavře průjezd mezi D1 a Běchovicemi, kde současná provizorní trasa křižuje obytnou zástavbu.

Na nadměrné zatížení kamionovou dopravou, emise, hluk a vibrace si dlouhodobě stěžují zejména obyvatelé Spořilova, kterým denně pod okny projedou stovky kamionů.
Vytisknout