Starosta Petr Štěpánek zapojuje Prahu 4 do projektu Do práce na kole

Městská část Praha 4 podporuje ochranu životního prostředí a alternativní dopravu po městě. Tým Prahy 4 složený ze starosty Petra Štěpánka a zaměstnanců úřadu se proto letos opět zapojí do soutěže Do práce na kole.

„Soutěže se letos zúčastníme již potřetí,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení). „Sám auto nevlastním, služebního řidiče nemám a každý den se dopravuji po městě pouze na kole, nebo používám veřejnou dopravu. Účast v soutěži by ale měla být pouze začátkem významné změny v dopravě do zaměstnání. Vyzývám proto i ostatní zaměstnavatele v Praze 4, aby ve svých firmách vytvořili podmínky pro dojíždění na kole, a umožnili tak zaměstnancům používat k cestě do zaměstnání jízdní kolo.“

Do práce na kole je celostátní soutěž a její v pořadí již 8. ročník se uskuteční v květnu 2018. Registrace začaly 1. března a v průběhu března jsou i nejvýhodnější. Cílem soutěže je motivovat co nejvíc lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Letos se již potřetí zapojí do soutěže i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti či vozíčkáři.

Praha 4 se v loňském roce připojila k projektu EkoLogis – Jezdím čistě, Deklarace za zdravější ovzduší, jehož cílem je snížit množství emisí z dopravy na území naší městské části, a tím i v celém hlavním městě. Omezila počet motorových vozidel, která městská část používá, a pro potřeby úřadu nakupuje výhradě elektromobily.

„Vyřazování aut s klasickými spalovacími motory a postupný přechod na elektromobily je další příspěvek naší městské části k ochraně životního prostředí,“ uvedla místostarostka Iva Kotvová (Trojkoalice/Zelení). „Dva vozy s elektrickým pohonem jsme pořídili minulý rok pro Ústav sociálních služeb, letos jsme zakoupili nový elektromobil pro potřeby úřadu a nákup dalších dvou připravujeme.“

Další informace o soutěži Do práce na kole naleznete na www.dopracenakole.cz.
Zveřejněno: 02.03.2018 – tiskový referent Roman Rogner