Soutěž v kompostování vede děti k ekologickému myšlení

Soutěž v kompostování  2017

Na staré Nuselské radnici proběhlo ve třetím adventním týdnu slavnostní vyhodnocení soutěže mateřských a základních škol v kompostování. Hodnotila se nejen struktura a vlastnosti kompostu, ale také písemná dokumentace kompostovacího procesu a práce s dětmi. Letos se soutěže zúčastnilo sedm mateřinek a čtyři základky, které si na finančních odměnách rozdělily celkem 180 tisíc korun.

Vyhodnocení šestého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostováníCeny a dárky zástupcům škol a školek předával po krátkých projevech starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ) spolu s radním Ondřejem Růžičkou (STAN/Tučňák) a zástupci dlouholetých partnerů soutěže, mezi kterými nechyběli konzultantka Soňa Valčíková z o.p.s. KOKOZA, tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana a regionální manažerka společnosti EKOKOM Kateřina Půlpánová. V průběhu milého odpoledne pak o vlastní soutěži a jejím hodnocení promluvil i ekologický odborník z ÚMČ Praha 4 Vítězslav Král a svůj zajímavý projekt Záhony pro školy představila jeho zakladatelka a koordinátorka Monika Michálková. Moderování a průběh celé akce byl pak v rukou koordinátorky Místní agendy 21 na Praze 4 Alžběty Korčákové.

Ve svých projevech starosta Štěpánek i radní Růžička ocenili zajímavou formu, jakou se děti mohou dozvědět více o biologických odpadech a možnosti jejich zpracování. Poděkovali též pedagogům, kteří nad malými ekology drželi ochrannou ruku a v jejich snaze o nejlepší kompost jim pomáhali. Na závěr ceremoniálu nechyběla ani společná fotografie a zdravé občerstvení, doplněné i o hudební okénko v podání cimbálové muziky.

Vyhodnocení šestého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostováníA kdo vlastně vyhrál?

V hodnocení kvality kompostu padla hned dvě první místa: ZŠ Jílovská a MŠ 4 pastelky, objekt Kotorská. O druhá místa se podělily hned tři subjekty: ZŠ Filosofská, objekt Jitřní ; MŠ Bo Ta, objekt Na Bučance ; MŠ Jitřní. Také třetí místa byla obsazena trojicí škol a školek: ZŠ Nedvědovo náměstí ; ZŠ Křesomyslova ; MŠ K Podjezdu. 4. místo obsadila MŠ Ohradní, 5. místo MŠ Mezivrší a 6. místo pak MŠ Trojlístek, objekt Bezová.
V hodnocení kvality kompostu v otočném kompostéru získala 1. místo ZŠ Jílovská.
V hodnocení písemných projektů dokumentace kompostovacího procesu byla udělena dvě první místa: ZŠ Jílovská a ZŠ Křesomyslova. 2. místo pak získala ZŠ Filosofská, objekt Jitřní.

Kompletní výsledky včetně odměn najdete v příloze usnesení Rady MČ Praha 4 na odkazu ZDE .

Rozsáhlou fotogalerii z vyhlášení výsledků soutěže najdete na odkazu ZDE .

Vyhodnocení šestého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostováníVyhodnocení šestého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostování

Zveřejněno: 24.12.2017 – Vít Drbal