Smajlík všem slušným řidičům

smajlík 2018
Vysvědčení řidičům vystavili letos už pošesté žáci několika základních škol z Prahy 4, kteří společně s policisty kontrolovali od konce května řidiče projíždějící kolem jejich školy. Podle výsledku kontroly děti řidičům buď poděkovaly za ohleduplnou jízdu a věnovaly obrázek smajlíka, anebo provinilcům předaly mračouna. Dnes letošní akce Smajlík skončila závěrečným vyhodnocením v Základní škole Bítovská.


„Cílem Smajlíka je upozornit řidiče, že jejich mnohdy obvyklá a notoricky známá trasa vede kolem škol, kde jsou děti těmi nejohroženějšími účastníky silničního provozu. A právě děti jsou u nás těmi nejdůležitějšími aktéry dopravních kontrol, které provádějí policisté na vytipovaných místech v blízkosti školy,“ vysvětlila smysl projektu Lucie Michková. „Dopravní kontroly se účastní celá třída, nicméně na místě kontroly se žáci střídají ve skupinkách maximálně po třech,“ uvedla dále.

Akci s názvem Smajlík, která si dává za úkol preventivně působit na řidiče v blízkosti škol, spustila v roce 2013 ve spolupráci s Policií České republiky tehdejší radní pro bezpečnost a současná předsedkyně Výboru pro bezpečnost MČ Praha 4 Lucie Michková (ODS).

Za šest let se do projektu Smajlík zapojilo v terénu už na 800 školáků, dopravních testů, které na akci navazují, se zúčastnilo kolem 1 800 žáků. Děti se přesvědčily, že dopravní předpisy se dodržovat musí, a většina řidičů je také dodržuje. Během akce se žáci také seznámili s vybavením policejních aut, motorkami, radary a dorazila i hlídka jízdní policie na koních. Letos se Smaljíka se kromě žáků ze ZŠ Táborská zúčastní ještě žáci ZŠ Filosofská, Na Chodovci, Horáčkova a Jeremenkova.
smajlík 2018smajlík 2018smajlík 2018

Zveřejněno: 22.06.2018 – Vít Drbal
Vytisknout