Senvia zve zájemce z řad seniorů na 1. podzimní výlet: Zámek Červený Hrádek, městské sklepy v Jirkově a zámek Jezeří

Senvia zve zájemce z řad seniorů na 1. podzimní výlet:

Zámek Červený Hrádek, městské sklepy v Jirkově a zámek Jezeří

Termín: 23.9.2017

PROGRAM:

Dopoledne si prohlédneme zámek Červený Hrádek. Seznámíme se s jeho historií navštívíme kapli sv. Jana Křtitele, zrcadlový a rytířský sál, lovecký salonek s obrazárnou a pracovnu Maxe Egona Hohenlohe-Langenburg.

Po obědě prozkoumáme městské sklepy v Jirkově, které jsou prý se zámkem propojeny. Sloužily jako účinná ochrana majetku, listin a zboží, proti živelným pohromám či na skladování piva.

Po prohlídce se přemístíme na netradiční zámek Jezeří. Tento severočeský skvost měl být srovnán se zemí. Stojí přímo nad obřím povrchovým dolem.
Jezeřské zámecké interiéry Jsou odlišné od běžně známých zámeckých expozic.Vzhledem k dlouhodobé devastaci objektu se nejedná o pokoje přeplněné sbírkami vzácného porcelánu, obrazů a intarzovaného nábytku, ale setkáte se s prostory nedotčenými zásahy restaurátorů, mnohdy až v syrové původnosti běhu času.

DALŠÍ INFORMACE:

Nástupní místo: Na Florenci 2 (podrobné pokyny k odjezdu obdržíte při
platbě)

Cena 490,- Kč zahrnuje: program, dopravu, služby průvodce, svačinu, informace

Předpokládané vstupné pro seniory: 140,- (hrádek 40,-, sklepy 40,-, jezeří 60,- )

Přihlášení a kontaktní osoby:

Telefonicky: Ing. Hana Vaňková 775 177 566

Emailem: info@senvia.cz

Osobně: každý čtvrtek 17-18, Galerie 9, přízemí vysočanské radnice, Sokolovská 324/14, P9
​​​​