Rozjíždíme setkání s občany o rozšiřování zón placeného stání. Buďte u toho!

Mezi 8. a 10. dubnem se v Braníku, Krči a Michli uskutečnila tři setkání k rozšiřování parkovacích zón na území Prahy 4. První ze série participační setkání s občany proběhlo 8. dubna v ZŠ Školní v Braníku, druhá 9. dubna na ZŠ Poláčkova v Krči a třetí 10. dubna na ZŠ Mendíků v Michli. Za úřad MČ Praha 4 se zúčastnili úředníci odboru dopravy a životního prostředí pod vedením místostarosty Tibora Vansy (Piráti), dobrovolníci, kteří pomohli s organizací. Přítomen na dvou z akcí byl dokonce i projektant návrhu rozšíření ZPS.
O rozšíření parkovacích zón jako takových je již rozhodnuto, radnice ale stále sbírá podněty z vaší strany pro lokální úpravy. Zástupci radnice a přizvaní odborníci rádi osobně zodpoví vaše dotazy.

Účastníci byli vždy nejprve seznámeni se statistickými údaji o parkování na Praze 4. Poté přišly na řadu jejich dotazy. Akce vždy postupně přešly do fáze s detailním rozkreslením současných záměrů, kde se občané spolu s odborníky ponořili do diskusí nad návrhem modrých a fialových zón v konkrétních lokalitách Prahy 4 dle zájmu diskutujících.

Parkovací zóny postupně čekají všechny oblasti Prahy 4 až po Jižní spojku, která by měla být přirozenou bariérou, kde bude možné rozšiřování zón ukončit. Důležité každopádně je mít možnost upozornit na lokální specifika. Participační setkání v tomto ohledu zatím rozhodně splnila svůj cíl. Vyšlo najevo, že největší obavy jsou např. o ohrožení provozu u oblíbeného divadla Na Dobešce v Braníku a problematického parkování v okolních ulicích.
Rada Prahy 4 se zasadí o to, že navržená opatření budou patřičně prodiskutována, a zasadí se o to, aby zóny nenarušily běžný život v městské části.

Kromě připomínek k parkovacím zónám vyplynula i celá řada dalších jevů, které by občané rádi vyřešili, např. to že v oblasti Braníku v zimě technická správa komunikací nedostatečně odklízí sníh, či že se celá městská část potýká s problematikou nadměrného pokutování městskou policií na základě udání. Radní Petra Rejchrtová navrhla prošetření situace.

„I když participační setkání nemusí být pro zástupce radnice vždy úplně příjemná, vtažení občanů do diskuze a zapracování jejich podnětů nám za to rozhodně stojí,“ podotkl k setkáním, která všechna osobně vede, místostarosta pro životní prostředí a dopravu Prahy 4 Tibor Vansa.

Kdo se nemohl nebo neměl chuť zapojit se přímo na místě, mohl zanechat svůj dotaz či návrh písemně. První pracovní návrh rozšíření zón si můžete i Vy prohlédnout na odkazu. Podněty budeme nadále sbírat i na následujících participačních setkáních, a to jako doposud vždy od 17:30:

16. dubna ZŠ Jeremenkova (Jeremenkova 1003, Braník – posluchárna)
23. dubna ZŠ Na Planině (Na Planině 1393, Krč – školní jídelna)
29. dubna ZŠ Na Líše (Na Líše 936, Michle – školní jídelna)

Svoje podněty můžete zaslat i emailem na adresu tibor.vansa@praha4.cz. Všechny získané podněty zpracujeme.

Rozjíždíme setkání s občany o rozšiřování zón placeného stání. Buďte u toho!Rozjíždíme setkání s občany o rozšiřování zón placeného stání. Buďte u toho!Rozjíždíme setkání s občany o rozšiřování zón placeného stání. Buďte u toho!Rozjíždíme setkání s občany o rozšiřování zón placeného stání. Buďte u toho!
Vloženo: 16.04.2019   |   Aktualizováno: 25.11.2019