Rozhodnutí o zakrytí Spořilovské ulice vítáme

Doprava - osobní auto - logoTechnická správa komunikací připraví na základě usnesení Rady hlavního města Prahy podklady k možnému zakrytí Spořilovské ulice, jejíž obyvatelé jsou denně vystaveni nadměrného hluku a smogu, který místy překračuje hygienické limity.

„Zakrytí Spořilovské ulice, tj. řešení nadměrného hluku a smogu na Spořilově, jednoznačně vítáme a podporujeme,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Toto opatření jsme opakovaně na magistrátu požadovali, a chceme proto věřit, že v tomto případě nezůstane jen u předvolebních slibů.“

Životní podmínky na Spořilově, kudy nyní projíždějí
kvůli nedostavěné části Pražského okruhu u Běchovic denně stovky nákladních automobilů, jsou opravdu tíživé.

„Praha 4 požaduje tzv. těžké zakrytí, které by co nejvíce ochránilo obyvatele Spořilova před negativními dopady nadměrné tranzitní dopravy. Současný stav ale může a musí vyřešit především dostavba Pražského kruhu,“ uvedl 1. zástupce starosty Ing. Jiří Bodenlos (ČSSD).
Zveřejněno: 29.08.2014 – tiskový referent David Polák