Fotogalerie roku 2017

1234
 • Školy v Praze 4 se připravují na nový školní rok
  Zatímco žáci si užívají zasloužené prázdniny, ve školách a školkách v Praze 4 je vystřídali stavebníci a panuje v nich čilý ruch. Městská část investuje do modernizace a oprav jedenadvaceti školských objektů investuje přes 120 milionů korun, do mateřských škol pak téměř 13 milionů. Školy získávají nové fasády, střechy, okna i celkový vzhled. Pracuje se také na největší letošní školní stavbě v Praze 4, kterou je celková oprava historické budovy ZŠ Školní v Braníku.
 • Nová ScioŠkola v Praze 4
  Nová ScioŠkola zahájí činnost letos v září v Praze 4 ve Svatoslavově ulici a doplní a obohatí tak dosavadní síť základních škol.
 • Praha 4 si připomněla romský holocaust
  Starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení) dnes vyvěsil na historické Nuselské radnici romskou vlajku. Městská část Praha 4 se tímto aktem připojila k akcím pořádaným k mezinárodnímu Dni romského holocaustu, který připomíná likvidaci tzv. cikánského tábora v Osvětimi – Birkenau v roce 1944.
 • Olympijský běh Praha 4
  21.6.2017 - za účasti mnoha našich olympioniků závodilo na 388 žáků v krásném venkovním areálu ZŠ Jitřní. Tento závod opět poukázal na sportovní naděje, jejichž jména jsou vidět při mnoha sportovních klání v Praze 4 i na nově rostoucí talenty.
 • Den Dětí s Prahou 4 v duchu ekologie
  V pátek 2.6. 2017 v parku Na Pankráci proběhl Den Dětí s Prahou 4.
 • Chvalský zámek
  15.6.2017
 • Den sousedů na Spořilově
  V sobotu 3. Června se spořilovské farmářské trhy se připojily k oslavám Dne sousedů, které podporovala městská část. „Spořilovští tento týden k obvyklému prodeji skvělých čerstvých produktů připojili i soutěž místních pejsků v několika disciplínách,“ řekla k tomu Adéla Gjuričová, radní pro kulturu a volný čas (Trojkoalice/nez.). Nejnáročnější disciplínou prý byl souboj o titul Smart Dog, při níž měli psi přes dráhu plnou pamlsků dojít na pokyn ke svému pánovi, aniž by některý ochutnali.
 • Čtecí babičky
  Městská část Praha 4 ve spolupráci s organizací MEZI NÁMI, o.p.s, již dva roky úspěšně realizuje projekt „Přečti na čtyřce“. V rámci tohoto projektu chodí babičky i dědečkové, pravidelně jednou týdně číst dětem do 22 mateřských škol Prahy 4 pohádky před spaním. Projekt je zaměřen na podporu mezigeneračních vztahů, ale zároveň vytváří vztah ke knížkám u nejmladší generace.
 • Podolská sportovní hvězdička 2017
  Sportovní odpoledne pořádalo Sdružení rodičů ZŠ Nedvědovo náměstí, pomohli starší žáci a učitelé školy, Sokol Podolí. Sportovních soutěží se zúčastnilo více než sto dětí, třicet nejúspěšnějších v jednotlivých kategoriích dostalo medaile a věcné ceny, ostatní diplomy a upomínkové předměty. Současně se představily i blízké sportovní kluby u kterých si zájemci, pod vedením zkušených trenérů, mohli vyzkoušet spoustu zajímavých sportů.
 • Aperio běh 2017
  Akci navštívilo přes 500 rodičů a dětí. Výtěžek akce byl určen pro bezplatnou sociálně právní poradnu pro rodiče. Účastníci poradnu podpořili startovným a sponzorskými dary částkou 40 000,- Záštitu běhu Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení), starosta MČ Praha 4, který se zúčastnil i běžeckého závodu a Iva Kotvová (Trojkoalice/Zelení) zástupkyně starosty.
 • Nové multigenerační hřiště v Krči bude sloužit veřejnosti
  Nové multigenerační hřiště bylo vybudováno na náklady MČ Praha 4 v areálu Diakonie ČCE – středisko Zvonek v Šípkové ulici v Krči. Hřiště bylo slavnostně otevřeno za účasti zástupkyně starosty Ivy Kotvové (Trojkoalice/Zelení) a bude sloužit nejenom klientům Diakonie, ale je otevřené a určené i rodinám s dětmi a seniorům žijícím v okolí. Zároveň byla založena i komunitní zahrada, o kterou se budou starat lidé ze sousedství. „V blízkém okolí hřiště dosud chybělo, a tak jsem ráda, že se díky podpoře naší městské části podařilo hřiště vybudovat a věřím, že sem lidé najdou cestu a budou zde rádi společně trávit volný čas,“ říká zástupkyně starosty Iva Kotvová.
 • Veřejné setkání o generelu na staré Nuselské radnici - oblast Nusle a Michle
  Radnice Prahy 4 pokračuje v setkávání obyvatel na téma budoucího fungování veřejných prostranství. V jednacím sále na staré Nuselské radnici představili architekti a urbanisté z atelieru Unit architekti první pravidla a doporučení pro budoucí generel veřejných prostranství. Navázali tak na řadu zjištění a podnětů od občanů z podobných setkání na sklonku loňského roku.
 • Trojský zámek
  2.5.2017
 • Veřejné setkání o generelu v KC Novodvorská - oblast stará Krč, sídliště Krč, Novodvorská, Lhotka, Hodkovičky
  Radnice Prahy 4 pokračuje v setkávání obyvatel na téma budoucího fungování veřejných prostranství. V Kulturním centru Novodvorská představili architekti a urbanisté z atelieru Unit architekti první pravidla a doporučení pro budoucí generel veřejných prostranství. Navázali tak na řadu zjištění a podnětů od občanů z podobných setkání na sklonku loňského roku.
 • Den Zdraví 2017
  Na začátku června proběhl druhý ročník open air festivalu zdravého životního stylu Den Zdraví, který v sobě spojil prevenci, zábavu a vzdělávání široké veřejnosti. V TJ Sokol Podolí a jeho zahradě byl připraven bohatý program od pohybových aktivit pro všechny cílové skupiny, přes preventivní přednášky a workshopy, po praktické i teoretické workshopy o racionálním stravování to vše s bohatým doprovodným programem. Akce proběhla pod záštitou Petra Štěpánka, starosty MČ Praha 4 a Ivy Kotvové, zástupkyně starosty MČ Praha 4.
1234
Zveřejněno: 11.01.2017 – tiskový referent David Polák,
Vytisknout