Rekonstrukce budovy Školní 195/3 v Braníku byla zahájena

„Jde o největší investiční akci městské části Praha 4 ve školství v letošním roce,“ uvedl radní pro školství a vzdělávání Jaroslav Míth (ODS). „Trvat bude 220 dní a přijde na 57,5 mil Kč. Po ukončení rekonstrukce bude sloužit jako vedlejší budova ZŠ Školní pro první stupeň.“ZŠ Školní - rekonstrukce

Při rekonstrukci se nezmění tvar ani vnější podoba budovy. Dispozičně bude tato škola obsahovat 8 učeben, jeden multifunkční sál pro až 80 osob, školnický byt, sociální a administrativní zázemí a klubovnu v suterénu.

Naprostá většina stavebních prací bude probíhat uvnitř budovy – vymění se rozvody UTI (kanalizace, voda), elektrorozvody, vzduchotechnika pro odvětrání sociálního zázemí. Nová plynová kotelna bude umístěna do suterénu. Vyměněny budou všechny podlahy.

Základní materiálové řešení bude původní. Nově bude zřízena retenční nádrž na dešťovou vodu na zahradě. Okna budou vyměněna za repliky, vstupní dveře budou repasovány. Na fasádě budou vyměněny všechny klempířské prvky, vlastní fasáda bude v okrovo-žlutém odstínu, nová bude i střešní krytina z pálených bobrovek.

„Jsem velmi rád, že bude maximálně zachována původní podoba této takzvané Staré školy,“ uvedl Branický zastupitel JUDr. Aleš Borkovec (ODS).
ZŠ Školní - rekonstrukce
Zveřejněno: 17.05.2017 – tiskový referent David Polák
Vytisknout