První americká střední škola se otevřela v Praze 4

Více než 60 žáků začalo první den nového školního roku studovat na nově otevřené American Academy in Prague ve Svatoslavově ulici v Praze-Nuslích. Slavnostního přestřižení pásky na první americké střední škole v České republice se zúčastnili místostarosta městské části Lukáš Zicha (Stan/Tučňák), radní pro školství a mládež Jaroslav Míth (ODS) a představitelé vzdělávací skupiny JK Education Tomáš Jízdný a Ondřej Kania.

První americká střední škola se otevřela v Praze 4.

„V prostorách pronajatých od městské části Praha 4 nově sídlí jak Americká akademie, s více než 60 studenty, tak Humanitní gymnázium, které letos navštěvuje 160 studentů,“ uvedl spolumajitel JK Education Ondřej Kalina. „Americká akademie pracuje podle amerického vzdělávacího systému. Důraz klade na kritické a projektové myšlení, kreativitu, schopnost vyhledávat a analyzovat informace“, představil základní směřování nové školy radní pro školství Jaroslav Míth. Na akademii budou vyučující vést hodiny pouze v anglickém jazyce, studenti budou dostávat vysvědčení jako ve Spojených státech a také skládat maturitu americkým stylem. Mladí lidé se tu tak připraví na studium vysokých škol v zámoří.

První americká střední škola se otevřela v Praze 4.

JK Education, která je zřizovatelem zařízení získala pronájem prostor od městské části v otevřeném výběrovém řízení. „Během prázdnin jsme do jejich úprav investovali 10 milionů korun,“ potvrdil místostarosta Prahy 4 Lukáš Zicha.

Díky americké akreditaci je škola schopna zařadit do osnov předměty jako marketing, management, business, americkou politiku, mezinárodní vztahy a podobně.  Zaměřena bude také na praxi díky pravidelným diskusním přednáškám se zajímavými osobnostmi politiky, podnikání, vědy a dalších oborů.

„Škola je zaměřena na individuální rozvoj osobností, moderní styl výuky a aktivní zapojení mladých dětí do ní. Tím, že si studenti mohou volit, co chtějí studovat, motivuje je zařízení v objevování svého nadání v různých oborech a využití svého potenciálu. Jsem rád, že akademie takto rozšířila nabídku vzdělání na Praze 4 pro ty, kterým případně nevyhovují standardy veřejného vzdělávacího systému v České republice,“ konstatoval radní Jaroslav Míth.

První americká střední škola se otevřela v Praze 4.

První americká střední škola se otevřela v Praze 4.
Zveřejněno: 05.09.2017 – vedoucí oddělení PR Petra Handlová,
Vytisknout