Projekty MČ Praha 4 v oblasti rodinné politiky

zpět na titulní stranu FAMILYWEBU

Habrovka přátelská rodině

Již 2. rokem se uskutečnila v příjemném prostředí zahrady u kostela sv. Františka z Assisi, v ulici U Habrovky (nedaleko stanice metra Budějovická), odpolední akce, „Habrovka přátelská rodině“. Navazujeme tak na vítězství městské části Praha 4 v soutěži „Obec přátelská rodině 2011“. Jsme rádi, že občané Prahy 4 přišli v hojném počtu a spolu s organizátorem této akce, městskou částí Praha 4, si užili krásnou atmosféru tohoto místa. Pro děti zde byl zajištěn bohatý program: divadelní představení, různé atrakce a soutěže, stoly a lavice, kde si mohli kreslit. K poslechu hrála živá hudba a  k dispozici bylo též občerstvení.

trojlogo obec - bílá.jpg

Počítačové a jazykové kurzy pro maminky na mateřské/rodičovské dovolené

Počítačové kurzy byly v roce 2014 nově rozšířeny též o jazykové kurzy angličtiny, a to pro „věčné“ začátečníky, což je 8 týdenní kurz určený pro zopakování základů anglického jazyka a základních frází pro maminky, které se s angličtinou již někdy setkaly, ale angličtinu dál nevyužívaly. A dále opáčko z angličtiny, tj. 8 týdenní kurz zaměřený na rychlé a efektivní zopakování a utřídění znalostí a konverzačních dovedností z anglického jazyka na úrovni mírně pokročilých.

Cílovou skupinou této aktivity jsou maminky na mateřské/rodičovské dovolené
s trvalým pobytem na území MČ Praha 4.

Zápisy do podzimních kurzů probíhají v září.

Startovací byty pro mladé nájemníky

Projekt startovacích bytů pro mladé páry je v rámci hlavního města originálním počinem a MČ Praha 4 tak opět dokazuje, že v roce 2011 získaný titul Obec přátelská rodině nebyla náhoda. Projekt je skutečně unikátní, nejen množstvím nabízených bytů ale i velmi solidním nájemným.

Tyto startovací byty jsou určeny pro mladé manželské dvojice s dítětem, které městská část Praha 4 dlouhodobě podporuje. Cílem radnice je nabídnout mladým rodinám finančně dostupné nájemní bydlení a usnadnit jim tak start do společného života.

Nové byty o velikostech 1+kk až 3+kk vznikly přestavbou bývalé administrativní budovy, na Spořilově, který lze určitě označit jako urbanistický klenot. Byty jsou standardně vybaveny a u domu nechybí povrchové parkoviště.  Všechny byty mají kuchyně vybavené základním vybavením jako je kuchyňská linka, včetně nerezového dřezu, volně stojícím elektrickým sporákem a klasickou troubou bez grilu. U kuchyňské linky je přípojné zařízení pro myčku.

Cena za nájem je na úrovni dvou třetin tržního nájemného a je dotovaná městskou částí. Výše nájemného je z rozhodnutí Rady městské části Praha 4 odstupňována za metr čtvereční podle délky trvání nájmu, a to na 50 Kč v prvním roce nájemního vztahu, 60 Kč v druhém roce, 70 Kč ve třetím a 80 Kč ve čtvrtém roce nájmu. Nájemní smlouva se uzavřela na dobu určitou a to na 1 rok s opakovaným prodloužením maximálně na 4 roky.

Podmínky k získání bytu

• Alespoň jeden z manželů je  ve věku 18 až 30 let.
  • Alespoň jeden z manželů je přihlášený k trvalému pobytu na území městské části Praha 4 minimálně 1 rok.
  • Žadatelé jsou způsobilí k právním úkonům a jsou občany ČR.
  • Žadatelé ani člen domácnosti nemají vlastnické, spoluvlastnické, nájemní nebo věcné právo k užívání jiného bytu nebo domu a nevlastní nemovitost využitelnou pro bydlení.
  • Nájemní smlouvu nelze uzavřít se žadatelem, který má splatné pohledávky vůči MČ Praha 4, nebo jiným prokazatelným způsobem poškozuje MČ Praha 4 na jejích právech a zájmech.
Zveřejněno: 08.01.2014 – tiskový referent David Polák,