Pro větší bezpečí obyvatel Prahy 4

Řidiči jsou nepoučitelní. Při dopravně bezpečnostní akci, která byla součástí bezpečnostního opatření HORNET, odhalili policisté šest přečinů (tři řidiče pod vlivem omamných a psychotropních látek, dva řidiče pod vlivem alkoholu, jednoho řidiče se zákazem činnosti). Bezpečnost - logoZjistili celkem 130 přestupků v dopravě (118 řešeno v blokovém řízení, 12 oznámeno správnímu orgánu a uložili 118 pokut v blokovém řízení v celkové výši 54 700 Kč.

„Praha 4 patří k městským částem s nejdůležitějšími komunikacemi v hlavním městě - Severojižní magistrálou a Jižní spojkou - s vysokým dopravním zatížením,“ uvedla Lucie Michková (ODS), předsedkyně Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality v Praze 4. „Tyto akce pomáhají k zajištění většímu bezpečí automobilistů, cyklistů a chodců.“

V rámci celého policejního opatření „HORNET“, které se uskutečnilo od 13. srpna do 15. srpna 2015 a bylo kromě bezpečnosti v dopravě zaměřeno na kontrolu vytipovaných ubytovacích zařízení s cílem pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a osobách bez povolení k pobytu na území ČR, bylo zkontrolováno 883 osob (z toho 240 cizinců), 773 vozidel, pět ubytovacích zařízení a pět squatů.

„Tyto akce jsou důležitou součástí prevence kriminality, podporujeme je a budeme je podporovat, protože chceme, aby naše městská část byla bezpečným místem pro život,“ uvedla dále Lucie Michková.
Zveřejněno: 18.08.2015 – tiskový referent David Polák,