Pro lepší místo pro život v Praze 4

Lepší místo - logoVeřejný prostor je všude kolem nás a každý je součástí místa, ve kterém žije. Odbor životního prostředí za podpory radního pro životní prostředí Ondřeje Růžičky (STAN – Tučňák) dává obyvatelům Prahy 4 možnost podílet se na rozvoji veřejného prostranství. Odbor vyčlenil 300 000 korun, které budou použity na nejlepší, nejzajímavější a nejpotřebnější nápady na zvelebení tří sídlišť v Praze 4. Konkrétně se jedná o lokality v okolí těchto ulic: Jílovská, Nad koupalištěm, Nad lesním divadlem, Novodvorská, Štúrova, Vavřenova, Vídeňská, V Štíhlách a Zálesí.

„Zajímá nás, co by si obyvatelé Prahy 4 přáli ve svém okolí zlepšit. Přijde nám smysluplné, aby se na rozvoji vytipovaných lokalit podíleli právě ti, kteří tam žijí, jedině tak totiž zjistíme, co bude pro tyto oblasti nejpřínosnější,“ vysvětluje záměr celého průzkumu Ondřej Růžička.

Své nápady týkající se veřejného prostranství, mobiliáře (dětské, hřiště, lavičky, vodotrysk aj.), zeleň nebo parkování mohou obyvatelé Prahy 4 zasílat do 30. května. Mohou tak učinit na svém chytrém telefonu přes aplikaci Lepší místo, z počítače na www.lepsimisto.cz, anebo vhodit svůj nápad do označeného boxu na podatelně Úřadu MČ Praha 4.

V termínu od 8. 6. do 22. 6. proběhne na webovém portálu lepsimisto.cz veřejné hlasování na výběr nejzajímavějších a nejpotřebnějších nápadů. Ty pak budou zrealizovány.
Zveřejněno: 16.05.2018 – tiskový referent Roman Rogner
Vytisknout