Přijďte promluvit do budoucnosti i vy!

Radnice Prahy 4 odstartovala ve čtvrtek 18. května 2017 další kolo setkávání obyvatel na téma budoucího fungování veřejných prostranství. Stalo se tak na půdě ZŠ Jižní na Spořilově, kde architekti a urbanisté z atelieru Unit architekti představili první pravidla a doporučení pro budoucí generel veřejných prostranství. Navázali tak na řadu zjištění a podnětů od občanů z podobných setkání na sklonku loňského roku.
Veřejné setkání o generelu na ZŠ Jižní IV - oblast STARÝ SPOŘILOV, SÍDLIŠTĚ SPOŘILOV - 18. 5. 2017
Druhé kolo setkávání je již adresnější a pro danou lokalitu se debatovalo nad konkrétními místy. Právě zpětná vazba od zde žijících obyvatel umožní odborníkům vypracovat konkrétní pravidla a doporučení pro správu, revitalizaci a provoz veřejných prostranství. Těmi by se pak samospráva měla do budoucna řídit. Finální podoba generelu veřejných prostranství by pak měla být radnici k disposici již na podzim.

Na Spořilově se po úvodním slovu zástupce ateliéru a seznámení přítomných formou prezentace s doposud získanými a zapracovanými poznatky obyvatelé rozdělili na dvě pracovní skupiny. V nich se pak u jednoho „kulatého stolu“ řešila problematika starého Spořilova a u druhého pak samotného sídliště. I když se příprava generelu týká hlavně veřejných prostranství a spíše budoucnosti, mohli se obyvatelé také vyjadřovat k aktuálním otázkám, na které jim ochotně odpovídali přítomní představitelé radnice. Kromě některých zastupitelů se na jednání o generelu totiž dostavil i starosta Petr Štěpánek či radní pro územní rozvoj Alžběta Rejchrtová, která tato setkání zaštiťuje. Pokud vám tedy není budoucí podoba a charakter okolí vašeho bydliště lhostejný, můžete se k němu vyjádřit i vy. Stačí opravdu jen přijít a říci, co by se vám líbilo. Nebo naopak, co opravdu nechcete.

Veřejná projednávání ke generelu veřejných prostranství se uskutečnila v rámci místní Agendy 21.

Další setkání se uskuteční 24. května 2017 od 18 hodin v ZŠ Plamínkové a je primárně určeno pro obyvatele lokalit jako je: Horní Krč, Pankrác, Budějovická, Pražského povstání a Kačerov.

Další jednání ke generelu pak budou:
  • 29. května 2017 od 18 hod. v ZŠ Nedvědovo nám. - pro lokality Braník, Podolí a Dvorce
  • 8. června 2017 od 18 hod. v KC Novodvorská - pro lokality Hodkovičky, sídliště Novodvorská, Dolní Krč a Lhotka
  • 12. června 2017 od 18 hod. na staré Nuselské radnici - pro lokality Nusle a Michle

Veřejné setkání o generelu na ZŠ Jižní IV - oblast STARÝ SPOŘILOV, SÍDLIŠTĚ SPOŘILOV

Zveřejněno: 19.05.2017 – tiskový referent David Polák
Vytisknout