Praha 4 vyhodnotila podněty z plánovacího stanu na Budějovickém náměstí

Městská část Praha 4 uspořádala koncem června letošního roku první plánovací stan na Budějovické. Každý návštěvník zde mohl vyjádřit svůj názor nebo navrhnout podnět ke zlepšení Budějovického náměstí.infostan Budějovická

„Zcela dominantní hrozbou byla pro respondenty jakákoliv další výstavba na náměstí a v jeho okolí, která toto území dále zahustí a prohloubí problémy s parkováním, hlukem a emisemi,“ uvedla radní pro územní rozvoj Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/SZ).

Občané dále kritizovali celkovou zanedbanost lokality, nepořádek a dlouho neopravené schody spojující horní a dolní patro uprostřed pasáže. Rovněž postrádají bezbariérovou dostupnost od výstupu z metra až k zastávkám autobusů a přáli by si více zeleně na samotném náměstí, více laviček a především volná parkovací místa, zvláště pokud směřují na polikliniku. Největší místní ostudou je zřejmě prostor u výstupu z metra u atria s obchody, jenž je ve vlastnictví hlavního města. To již přislíbilo havarijní stav řešit na jaře příštího roku.

Na podzim zorganizuje vedení Prahy 4 kulatý stůl s majiteli nemovitostí, obyvateli a zástupci Magistrátu hl. m. Prahy na téma nové podoby Budějovického náměstí, kde budou projednány jak podněty obyvatel, tak i podněty majitelů okolních nemovitostí. Výsledkem pak bude zadání pro urbanistickou soutěž.

Se všemi podněty a závěrečnou zprávou se mohou obyvatelé seznámit v přiložených dokumentech:
Zveřejněno: 18.09.2015 – tiskový referent David Polák,