Praha 4 snižuje energetickou náročnost školních objektů

Rada městské části Praha 4 dnes vyslovila souhlas se zněním smlouvy o poskytnutí dotace na projekt, jehož cílem je snížení energetické náročnosti dalšího školního objektu a tím snížení provozních nákladů. Jde o dotaci určenou na zateplení objektu ZŠ Plamínkové. Smlouvu bude schvalovat Zastupitelstvo městské části Praha 4 na svém zasedání 21. ledna 2015.

„Snižování energetické náročnosti budov a úspora provozních nákladů na vytápění patří k našim prioritám,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice). “Zateplením ušetříme významnou částku za energie, kterou budeme moci využít pro potřeby škol a ku prospěchu našich obyvatel i v jiných oblastech,“ dodala zástupkyně starosty Iva Kotvová (Trojkoalice).

Součástí projektu je zateplení obvodových stěn, střech a podhledů o celkové výměře 5.287 m2. Dotace představuje zhruba 70 procent z celkových nákladů, které činí více než 9 milionu korun.

Praha 4 patří pravidelně k úspěšným žadatelům o finance z evropských fondů a na její konto přiteklo již několik desítek milionů korun. Ty městská část využila v uplynulých letech především na snížení energetické náročnosti školních objektů.