Praha 4 se snaží zajistit klidný spánek obyvatelům Spořilova

Zástupce starosty městské části Praha 4 Lukáš Zicha (BEZPP) se ve čtvrtek 13. srpna na místě přesvědčil, jak probíhají opravy vozovky na Jižní spojce a jak jsou značeny trasy pro tranzitní kamiony.Lukáš Zicha na Jižní spojce

Investiční náměstek ředitele Technické správy komunikací hl. m. Prahy, Karel Rezek, jej ujistil, že mezi 19. hodinou večerní a 7. hodinou ranní je proměnnými dopravními značeními zajištěn zákaz vjezdu do Spořilovské z Jižní spojky pro vozidla nad 12 tun. Na tu dobu se otevírá rampa u čerpací stanice ÖMV, po které kamiony u „garáží“ opustí Jižní spojku a po nedávno rekonstruovaném mostě přes Městský okruh se vydají na dálnici D1 směr Brno.

Následně se radní Zdeněk Pokorný (BEZPP) dohodl s pražskou dopravní policií, která přislíbila provádět v nočních hodinách důsledný dozor nad dodržováním zákazu jízdy kamionů po Spořilovské, aby zdejší obyvatelé měli zajištěný noční klid a čisté ovzduší.

Zveřejněno: 17.08.2015 – tiskový referent David Polák,