Praha 4 má rozpočet na rok 2019

Zastupitelstvo městské části Praha 4 dnes schválilo rozpočet městské části na rok 2019. Praha 4 bude podle něj v letošním roce hospodařit s rozpočtem ve výši téměř 1 miliardy korun a její hospodaření bude vyrovnané.

„Navržený rozpočet nezadluží městskou část a přitom zajistí kvalitní služby pro naše obyvatele,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Praha 4 sobě/Zelení). „Prioritní investicí letos bude druhá etapa obnovy přírodního koupaliště na Lhotce, která má areál proměnit na místo pro odpočinek a sport i mimo hlavní koupací sezónu. Tradičně velká část našeho rozpočtu zajišťuje investice a provoz v mateřských a základních školách a v sociálních službách.“

Rozpočet městské části Praha 4 na rok 2019 je stejně jako v loňské roce je nastaven tak, aby  byl se zapojením vlastních zdrojů městské části v závěrečném vyúčtování vyrovnaný. Objem příjmů na letošní rok je stanoven ve výši 731.198,0 tis. Kč a objem výdajů ve výši 996.626,6 tis. Kč. Na investice půjde příští rok 308.086,6 Kč a na provoz 688.540,0 tis. Kč.

Zveřejněno: 06.02.2019 – webmaster Roman Rogner