Praha 4 má letní divadelní scénu v Dominikánském dvoře

Po pěti letech od uzavření přivítá Branické divadlo opět diváky. Ve čtvrtek 30. června 2016 zahájí v historické divadelní budově premiérou konverzační komedie „Běž za svou ženou“ letní divadelní festival v Praze 4, který bude v dalších týdnech pokračovat na nově zřízené scéně – v Letním divadelním dvoře.Branické divadlo

„Jsem rád, že aspoň na jeden večer můžeme Branické divadlo znovu otevřít pro veřejnost a věřím, že to je začátek další divadelní sezóny s novým nájemcem Branického divadla, kterého právě hledáme,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha (STAN – Tučňák). „Po premiéře se bude konat křest naší nové letní scény, Letní divadelní dvůr v Dominikánském dvoře pokřtí syn Jana Wericha Jiří Werich Petrášek,“ zve diváky Lukáš Zicha.“

Do branického Dominikánského dvora si tak mohou Pražané přes celé léto a ještě na podzim zajít nejen na pivo, ale i za kulturou. Dramaturgie Letního divadelního dvora, který vnikl pod záštitou zástupce starosty Lukáše Zichy, se zaměří na francouzskou romantickou, popřípadě komediální tvorbu.

Na scéně se objeví například Jiří Racek, Barbora Mottlová, Mojmír Maděrič a jako speciální host se v roli Filipa vévody Orleánského představí poprvé na české divadelní scéně syn Jana Wericha, Jiří Werich Petrášek. Letní divadelní dvůr si však předsevzal objevovat i zcela nové neotřelé herecké tváře, těmi se letos stanou slovenská herečka Andrea Bulišová a čerstvá absolventka herectví Sabina Valová.

Do hlediště Letního divadelního dvora se vejde 300 diváků a veškeré informace najdou zájemci na www.letnidivadelnidvur.cz.
Zveřejněno: 24.06.2016 – tiskový referent David Polák,