Praha 4 do konce prázdnin vymění písek na všech svých pískovištích

Děti se mohou začít těšit na čistý písek. Radnice městské části přes léto zajistí výměnu písku v pískovištích a doplnění dopadových ploch na dětských hřištích ve správě městské části Praha 4.

Děti se mohou začít těšit na čistý písek. Radnice Prahy 4 přes léto zajistí výměnu písku v pískovištích a doplnění štěrkového kačírku do dopadových ploch pod herními prvky na dětských hřištích ve správě městské části.

„Cílem je kromě estetického hlediska zejména zajistit, aby písek užívaný ke hrám dětí v pískovištích nebyl mikrobiálně, chemicky a parazitárně znečištěn nad platné hygienické limity,“
uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO).

Zároveň budou doplněny dopadové plochy u vybraných herních prvků štěrkovým kačírkem tak, aby byl zajištěn základní bezpečnostní prvek vybavení dětských hřišť.

Malou fotogalerie z první výměny písku na hřišti v Budějovické najdete na odkazu ZDE .

Reportáž z akce a další podrobnosti o výměně písku pak najdete na webu PRAHA TV na odkazu ZDE .

Zveřejněno: 23.07.2019 – webmaster Roman Rogner   |   Aktualizováno: 05.08.2019 – Vít Drbal