PesFest už šest let baví a pomáhá

Senzační odpoledne plné zážitků a zábavy a navíc i poučení přináší letošní Pesfest. Chovatelé a milovníci psů se sejdou v parku Na Pankráci na festivalu věnovaném čtyřnohým společníkům člověka již pošesté, aby zde strávili několik příjemných hodin, dozvěděli se spoustu užitečných a zajímavých informací a rad a pomohli týraným nebo opuštěným psům. Stejně jako v předchozích ročnících má totiž i letošní PesFest i důležitý charitativní podtext.

Návštěvníky PesFestu přivítá jeho zakladatelka Lucie Michková (ODS), zastupitelka a předsedkyně Výboru pro bezpečnost městské části Praha 4 a nová moderátorka Patricie Solaříková. Program začíná v neděli 17. června v 11 hodin a je připraven pro velké i malé návštěvníky, totéž platí i pro psí plemena.

„Návštěvníci se mohou těšit na soutěže, zajímavé přednášky a ukázky psích dovedností, ale také na významného hosta letošního Pesfestu psychologa psů Rudolfa Desenského, který se specializuje na výuku lidí v komunikaci se psy. Opět budeme volit psího sympáťáka a také letos společně pomůžeme pejskům, kteří své rodiny ještě nemají. Předem děkuji všem lidem za jejich materiální i finanční pomoc, bez které by mnohé útulky nemohly existovat,“ uvedla Lucie Michková.

Novinkou letošního PesFestu je PET FAMILY – centrální registr zvířat, který v parku Na Pankráci představí Nadace na ochranu zvířat a do něhož budou moci návštěvníci bezplatně registrovat své psy, ale také kočky, hlodavce a jiná zvířata v zájmovém chovu. Nadace na ochranu zvířat bude na PesFestu poskytovat rovněž bezplatné poradenství v oblasti péče, výchovy a výcviku psů a péče o jiná zvířata. 

„Jsme hrdí, že i v letošním roce je naším hlavním partnerem Nadace na ochranu zvířat, která si klade za cíl trvale zlepšovat vztah člověk - zvíře - životní prostředí, pomáhat zmírňovat utrpení a zajišťovat přijatelné životní podmínky zvířat v lidské péči, držených v zajetí i volně žijících zvířat,“ uvedla dále Lucie Michková.

Další informace: www.pesfest.eu a fcb PesFest.

Zveřejněno: 13.06.2018 – tiskový referent Roman Rogner
Vytisknout